GTK bliskie półfinału I ligi

Fantastyczna końcówka meczu w wykonaniu podopiecznych Pawła Turkiewicza sprawiła, że gliwiczanie ostatecznie po raz drugi okazali się lepsi od Jamalex Polonii Leszno.

Piłka kosz

Tylko jedno zwycięstwo dzieli GTK Gliwice od półfinału rozgrywek I ligi koszykarzy. Dziś gospodarze mieli jednak trudniejszą przeprawę z zespołem z Leszna niż w sobotnim spotkaniu wygranym przez śląski zespół 88:72. Przez pierwsze trzy kwarty to Polonia była drużyną znacznie lepszą. Prowadziła już 59:47 i wydawało się, że już nic nie pozbawi ją zwycięstwa. W ostatnich dziesięciu minutach GTK wrzuciło jednak wyższy bieg i wygrało ostatnią kwartę 24:8.

GKS Tychy z kolei rozgromiło u siebie Spójnię Stargard 99:51 i tym samym wyrównało stan rywalizacji (wczoraj bowiem przegrali 82:87).