Legia o krok od mistrzostwa. Drugie zwycięstwo nad GTK Gliwice

GTK Gliwice

Legia Warszawa po raz drugi lepsza od GTK Gliwice w finale I ligi. Tym razem stołeczny zespół pokonał podopiecznych Pawła Turkiewicza 75:70. Do mistrzowskiego tytułu brakuje Legii tylko jednego zwycięstwa.

Na początku meczu walka toczyła się punkt za punkt, ale w drugiej kwarcie legioniści znacznie odskoczyli gliwiczanom. Nie dość, że byli bardzo skuteczni, szczególnie w rzutach z dystansu, to jeszcze świetnie bronili. O dominacji gospodarzy nad śląskim zespołem niech świadczy fakt, iż drugą kwartę Legia wygrała 25:8.

GTK się jednak nie poddało i ruszyło do odrabiania strat. Ambicja zespołu Pawła Turkiewicza doprowadziła do tego, że w końcówce czwartej kwarty gliwiczanie wyszli na minimalne prowadzenie. Chłodną głowę w ostatnich minutach meczu zachowali jednak gospodarze, którzy ostatecznie zwyciężyli 75:70 i są o krok od wygrania rozgrywek.

Legia Warszawa - GTK Gliwice 75:70 (23:25, 25:8, 14:17, 13:20)

Legia: Robak 14, Linowski 13, Kukiełka 9, Ł. Wilczek 9, Malewski 8, Aleksandrowicz 6, Jarmakowicz 5, Andrzejewski 4, Pacocha 4, Sulima 3.

GTK: Filipiak 16, Ratajczak 12, Dziemba 11, Pieloch 11, Zmarlak 11, Weselak 3, Jędrzejewski 2, Salamonik 2, Radwański 2, Podulka 0, Rutkowski 0.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2:0 dla Legii