Zawiercie zawiodło, ale wciąż jest liderem

Zaskakująca porażka Warty Zawiercie. Podobnie jak zwycięstwo siatkarzy z Częstochowy z mającymi ambicje grania w PlusLidze zawodnikami z Suwałk.

ZAKSA KEDZIERZYN KOZLE - ASSECO RESOVIA RZESZOW
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Przed sobotnim meczem pomiędzy Exact Systems Norwidem Częstochowa a Ślepskiem Suwałki niewielu przypuszczało, że wynik może być inny niż zwycięstwo gości. Podopieczni Radosława Panasa pokazali się jednak ze swojej najlepszej strony i pokonali znajdujących się na drugim biegunie tabeli I ligi suwałczan. Tym samym częstochowianie zrewanżowali się za porażkę 2:3 w pierwszej części sezonu zasadniczego. To dopiero druga przegrana siatkarzy MKS-u.

 

Bez wątpienia hitem 19. kolejki I ligi siatkarzy był mecz w Nysie, gdzie zajmująca trzecie miejsce w tabeli Stal podejmowała lidera Wartę Zawiercie. Tie-breakiem zakończyło się starcie dwóch I-ligowych zespołów, które aspirują do gry w PlusLidze. W nyskim kotle lepsza okazała się miejscowa Stal, która w pięciu setach pokonała Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Mimo porażki podopieczni Dominika Kwapisiewicza na razie utrzymali fotel lidera.

 

 

Exact System Norwid Częstochowa – Ślepsk Suwałki 3:1 (25:22, 18:25, 25:17, 25:17)

 

Stal AZS Nysa – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (22:25, 25:23, 29:27, 22:25, 15:13)

 

Z tej samej kategorii