GTK Gliwice wygrywa piąty mecz z rzędu. Tychy poległy w Poznaniu

Tomasz Wróbel

Zakończyła się 26. kolejka I ligi koszykarzy. Enea Astoria Bydgoszcz pomimo dobrego początku przegrała z GTK Gliwice 83:100. Goście odnieśli 18. zwycięstwo w sezonie i utrzymali trzecią lokatę w tabeli. GKS Tychy nie sprostał Biofarmowi Basket Poznaniowi.

Koszykarze z Gliwic efektownie odpowiedzieli na sobotnie zwycięstwo Spójni Stargard nad Max Elektro Sokołem Łańcut. Wszystko wskazuje na to, że obie drużyny będą rywalizować o trzecie miejsce a zadecydować może bezpośredni pojedynek kończący rundę zasadniczą. GTK do piątego zwycięstwa z rzędu poprowadził Łukasz Ratajczak, który osiągnął efektowne double-double - 28 punktów i 11 zbiórek.

Nie udało się wygrać koszykarzom z Tychów w wyjazdowym meczu w Poznaniu. Pierwszą odsłonę meczu zdominowali podopieczni trenera Przemysława Szurka. Na boisku ponownie mogliśmy oglądać pauzującego w poprzedniej kolejce Piotra Wielocha. Druga część meczu była zdecydowanie bardziej wyrównana. Prowadzenie wypracowane w premierowej kwarcie zaprocentowało. Ostatecznie, z wyjątkiem trzeciej kwarty, przewaga poznaniaków była wyraźna.

Enea Astoria Bydgoszcz – GTK Gliwice 83:100 (30:22, 20:23, 18:28, 15:27)

Biofarm Basket Poznań – GKS Tychy 67:57 (23:10, 10:10, 13:20, 21:17)