Pewna wygrana w EuroBaskecie? Wynik lepszy niż gra Polaków

Polska - Islandia

Reprezentacja Polski zanotowała swoje pierwsze zwycięstwo na mistrzostwach Europy w Helsinkach. W sobotę Biało-Czerwoni pokonali Islandię 91:61.

Mimo tak korzystnego wyniku, do gry Polaków można mieć wiele zastrzeżeń. Przez sporą część meczu gra podopiecznych Mika Tylora po prostu się nie kleiła, a początek był fatalny - Biało-Czerwoni przegrywali już 0:6 i dopiero wtedy zaczęło się poważne odrabianie strat. Pierwszą kwartę zakończyli zwycięstwem 16:14.

Druga kwarta była tylko pozornie łatwiejsza, bowiem Islandczycy zachowywali szybkie tempo. Polacy momentami dostawali zadyszki, jednak ostatecznie dzięki sporej skuteczności z rzutów wolnych, tę część zakończyli 41:29.

W trzeciej partii gra Polaków była już spokojniejsza, jednak Islandczycy w dalszym ciągu byli groźni z kontrataków. Przewaga była już jednak zbyt duża, co stopniowo podłamywało rywali, przez co Polacy kolejno kwarty wygrywali 11 i 7 punktami, a cały mecz 91:61.