Odwrócona sytuacja

MKS Dąbrowa Górnicza wciąż nie jest jeszcze pewny udziału w play offie. - Dla nas teraz każdy mecz jest jak o życie - podkreśla Bartłomiej Wołoszyn, skrzydłowy zespołu.

MKS Dabrowa Gornicza - POLPHARMA Starogard Gdanski
 /  fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

W Dąbrowie Górniczej już nikt nie pamięta o wspaniałym początku sezonu. Wtedy drużyna wygrała 9 kolejnych meczów, była objawieniem rozgrywek i wraz z Anwilem Włocławek przewodziła ligowej stawce. - Nie mamy zamiaru pompować balonika. Trzeba zwrócić uwagę, że z wszystkimi mocnymi zespołami, czyli Stelmetem, Anwilem, Rosą i Polskim Cukrem graliśmy u siebie. W drugiej rundzie zmierzymy się w ich halach. Dopiero wtedy okaże się, na co tak naprawdę nas stać. Pamiętajmy też, że zwłaszcza w poprzednim roku prześladowała nas plaga kontuzji. Teraz - poza Kubą Parzeńskim - takich problemów nie mamy - mówił po serii wygranych Rafał Podgórski, prezes MKS-u. Jego słowa okazały się prorocze. Przede wszystkim zaczęły się problemy z kontuzjami. W tym sezonie już nie wystąpią Paulius Damrauskas i Aleksandar Mladenović, na większe i mniejsze dolegliwości narzekali też Maciej Kucharek, Witalij Kowalenko i Piotr Pamuła. Doszło nawet do tego, że Jacek Winnicki, szkoleniowiec MKS-u, w spotkaniu z Polskim Cukrem miał do dyspozycji zaledwie siedmiu zawodników.

W konsekwencji przyszły porażki. Z ostatnich ośmiu meczów dąbrowianie wygrali tylko jeden, z Treflem Sopot u siebie. Przytrafiły im się za to bolesne wpadki m.in. z GTK Gliwice czy Polpharmą Starogard Gdański. Ostatnio natomiast przegrali we Włocławku z Anwilem. - Anwil zagrał bardzo dobre zawody. Świetnie prezentował się w obronie; szczególnie w drugiej i trzeciej kwarcie. Mieliśmy wtedy duże problemy. Mimo bardzo wysokiej porażki jestem zadowolony z walki - zapewnia Jacek Winnicki. - Staraliśmy się, walczyliśmy, ale w pewnym momencie trzeba było już zacząć mądrze dysponować siłami, żeby starczyło ich na piątkowy mecz wyjazdowy z AZS Koszalin - dodaje.
Ostatnie porażki mocno skomplikowały sytuację dąbrowian w tabeli, którzy nie mogą być pewni miejsca w play offie. Stawka jest bardzo wyrównana. Do końca fazy zasadniczej pozostało jeszcze 9 kolejek.

Obecnie MKS jest na pozycji trzeciej. Zgromadził 37 punktów w 23 meczach. Jednak 12. w tabeli Asseco Gdynia traci do niego zaledwie 4 „oczka”, ale ma o jedno spotkanie rozegrane mniej. - Znamy swoją sytuację. Wiedzieliśmy, że Anwil jeszcze nie przegrał u siebie. Na dzień dzisiejszy mamy inne cele. Pomimo tego, że dobrze zaczęliśmy sezon, to teraz walczymy o życie. Tak traktujemy każde kolejne spotkanie. Teraz jedziemy na takie do Koszalina - przyznaje Bartłomiej Wołoszyn.

 

Z tej samej kategorii