"Jaski" nie przerwały serii gorzowianek

Ewelina Kobryń

Akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego wciąż są niepokonane we własnej hali. Dziś sposobu na nie nie znalazły zawodniczki Mirosława Orczyka, które ostatecznie przegrały 63:86.

Gorzowianki wygrały już swoje dziewiąte domowe spotkanie. Przez większą część dzisiejszego pojedynku były nie do zatrzymania. Ekipa ze Sosnowca podjęła walkę dopiero w trzeciej kwarcie, ale straty poniesione w pierwszej połowie były już zbyt duże, by je odrobić. Zawodniczką meczu została Courtney Hurt, która zdobyła 23 punkty.

Zagłębie Sosnowiec w tabeli BLK po osiemnastu kolejkach zajmują dziewiąte miejsce (24 pkt).

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 86:63 (23:13, 31:23, 12:17, 20:10)

AZS: Hurt 23, Seekamp 17, Dźwigalska 12, Stelmach 8, Szajtauer 8, Pawlak 8, Misiek 6, Talbot 4.

Zagłębie: Swanier 17, Dobrowolska 16, King 15, Frost 5, Antczak 4, Rozwadowska 4, Kaczor 2.