Polkowiczanki pokazały „Jaskom” miejsce w szeregu

Debiutująca w ekipie z Sosnowca Mariah King nie pomogła. „Jaski” już w pierwszej kwarcie zostały rozbite przez faworyta z Polkowic.

JAS-FBG Zaglebie Sosnowiec - CCC Polkowice
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

CCC to jeden z najbogatszych klubów w kraju, którego szefowie mają ogromne ambicje. Chcą być czołową drużyną nie tylko w kraju, ale też i na europejskiej arenie. Zespół jednak zawodził, więc został wzmocniony. Do Sosnowca polkowicka ekipa przyjechała z nową rozgrywającą, Jamierrą Faulkner, która występowała w WNBA, w Chicago Sky.

 

JAS-FBG Zagłębie też przystąpił do spotkania z nową zawodniczką, Mariah King, która zastąpiła Nicole Michael. Amerykanka spisała się przeciętnie. Miała ogromne problemy ze skutecznością. Zdobyła 11 punktów, najwięcej dla „Jasek”, ale trafiła zaledwie trzy na 11 rzutów z gry. Miała też 7 zbiórek i 2 asysty.

 

Polkowiczanki już na samym początku postanowiły pokazać, miejscowym miejsce w szeregu. Grały bardzo agresywnie. Cały czas też napierały na liderkę i „motor napędowy” sosnowieckiej ekipy Naketię Swanier. Taktyka okazała się wręcz zabójcza. „Jaski” pierwszy celny rzut oddały dopiero tuż przed końcem pierwszej kwarty. Przegrywały wówczas aż 0:17.

 

Po tym ciosie już się nie podniosły. Zresztą nie miały argumentów by zagrozić rywalkom. Polkowiczanki bowiem kompletnie dominowały w strefie podkoszowej. Dzięki temu ponawiały akcje po niecelnych rzutach. W sumie zebrały z tablic aż 48 piłek, w tym 15 w ataku, przy zaledwie 24 zbiórkach miejscowych. Magdalena Leciejewska, Marija Rezan i Isabelle Harrison praktycznie nie miały przeciwniczki. Paulina Rozwadowska i Paulina Antczak jak zwykle starały się, walczyły, ale ustępują im znacznie warunkami fizycznymi i nie były w stanie podjąć z nimi skutecznej walki.

 

W kolejnych kwartach niewiele się zmieniło. Polkowiczanki cały czas utrzymywały przewagę. W czwartej części znów przyspieszyły. Przez pięć minut pozwoliły sosnowiczanom na oddanie jednego celnego rzutu – trafiła King – same natomiast raz za razem dziurawiły” kosz „Jasek.

 

JAS-FBG ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – CCC POLKOWICE 42:86 (2:19, 15:19, 15:16, 10:32)

SOSNOWIEC: Rozwadowska 1, Dobrowolska 10 (1x3), Swanier 7, King 11 (1x3), Frost 10 (2x3) – Wojtala, Antczak 3 (1x3), Kosałka, Piędel. Trener Mirosław ORCZYK.

POLKOWICE: W. Musina 13 (2x3), Rezan 8, Leciejewska 10, Faulkner 8 (2x3), Urbaniak – Idziorek 7 (1x3), Harrison 23, Gala 6, Ortiz 4, Stankiewicz 7 (1x3). Trener Marosz KOVACIK.

Z tej samej kategorii