Siostrzeniec Adama Małysza zadebiutuje w Pucharze Świata. Znamy skład na 66. Turniej Czterech Skoczni

  17-letni skoczek z Wisły, Tomasz Pilch, niebawem zaliczy swój debiutancki konkurs w Pucharze Świata. Lider Pucharu Kontynentalnego wystartuje w trzecich zawodach Turnieju Czterech Skoczni, w Innsbrucku (3-4 stycznia).

  Tomasz Pilch
   źródło: Facebook

  Polska rewelacja zimowego sezonu w skokach narciarskich, która wygrała dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego (po jednym w Whistler i Ruce), wkrótce zaliczy swoje pierwsze w karierze zawody Pucharu Świata. 17-letni siostrzeniec Adama Małysza został powołany do kadry na trzeci konkurs 66. Turnieju Czterech Skoczni, w Innsbrucku.

   

  Pilch dzięki dobrym występom w "kontynentalu" (wywalczył dla Polski dodatkowe siódme miejsce do kwoty startowej na PŚ) otrzymał w końcu szansę pokazania się międzynarodowej publiczności. Przez długi czas nie było jednak wiadome, czy młody skoczek wystartuje w TCS. Trener Stefan Horngacher i dyrektor reprezentacji, Adam Małysz podchodzili do tego pomysłu z dużą rezerwą, jednak niczego nie wykluczali.

   

  Wiślanin bardzo dobrze spisywał się na treningach podczas zgrupowania na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, więc sztab szkoleniowy postanowił, że 17-latek pojedzie na TCS, ale rozpocznie go dopiero od zawodów w Innsbrucku (co ciekawe, właśnie tam swój pucharowy debiut zaliczył jego wujek, Małysz). O tym, czy Pilch pojedzie również na finał TCS do Bischofshofen, dowiemy się po rywalizacji na skoczni Bergisel. Wcześniej, bo w dniach 27-28 grudnia będzie rywalizował w zawodach PK w Engelbergu.

   

  W niemieckiej części Turnieju (Oberstdorf i Garmisch-Partenkirchen), który wystartuje 29 grudnia, wystąpi szóstka biało-czerwonych: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula i Jakub Wolny.

   

  Zawodnicy pojawią się 26 grudnia na skoczni w Wiśle-Malince, gdzie odbędą się mistrzostwa Polski. Tytułu będzie bronić Piotr Żyła, który w zeszłym roku w Zakopanem wyprzedził Dawida Kubackiego i Macieja Kota. Wejściówki będzie można nabyć w dniu zawodów w punkcie wyznaczonym na terenie skoczni. Do sprzedaży trafią bilety na miejsca siedzące w cenie 20 zł. Początek zawodów o 14.00.

  Z tej samej kategorii