Jedenastka na Wisłę. Horngacher podał skład na zawody LGP

  Już w przyszłym tygodniu na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle rozpocznie się cykl Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Trener biało-czerwonych, Stefan Horngacher podał skład na te zawody.

  Skoki narciarskie - trening kadr polskich skoczkow narciarskich
   fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

  Od 13 do 15 lipca w Beskidach odbędzie się wielkie święto skoków. W Wiśle rusza cykl Letniego Grand Prix. Zmagania rozpoczną się od czwartkowych kwalifikacji. W piątek zostanie rozegrany konkurs drużynowy, a w sobotę indywidualny.

   

  Biało-czerwoni od poniedziałku przebywali na zgrupowaniu na skoczni im. Adama Małysza. Po treningach trener kadry, Stefan Horngacher ogłosił skład na inauguracyjne zawody LGP. Ponieważ zmagania odbywają się w naszym kraju, polski zespół będzie się składał z dwunastu zawodników. W Wiśle wystąpią: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Jan Ziobro, Krzysztof Miętus, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek. Dla tego ostatniego będzie to debiut w zawodach najwyższej rangi. Dwunasty skoczek zostanie wybrany po konkursach Pucharu Kontynentalnego w Kranju po konsultacji trenerów, najpóźniej w poniedziałek.

   

  Program zawodów FIS Grand Prix Wisła 2017:

   

  Czwartek, 13 lipca 2017

  16:00 - trening oficjalny - 2 serie
  18:00 - kwalifikacje
  19:30 - rozdanie numerów startowych

   

  Piątek, 14 lipca 2017

  16:30 - seria próbna
  17:30 - 1. seria konkursowa
  seria finałowa
  ceremonia rozdania nagród

   

  Sobota, 15 lipca 2017

  16:30 - seria próbna
  17:30 - 1. seria konkursowa
  seria finałowa
  ceremonia rozdania nagród

   

  Z tej samej kategorii