Słoweniec najlepszy w Wiśle. Miran Zupancić wygrywa konkurs Turnieju Beskidzkiego

FIS Grand Prix w Skokach Narciarskich - konkurs druzynowy

Słoweniec Miran Zupancić wygrał na skoczni im. Adama Małysza drugi konkurs Turnieju Beskidzkiego. 27-letni skoczek na podium stanął obok Klemensa Murańki i Włocha Alexa Insama.

Po pierwszej serii zanosiło się na kopię rozstrzygnięcia z wczorajszych zawodów w Szczyrku. Na półmetku prowadził bowiem biało-czerwony duet: Klemens Murańka (128 m) o 0,3 pkt wyprzedzał piątkowego zwycięzcę, Aleksandra Zniszczoła (128,5).

Rywale Polaków nie złożyli jednak broni i przystąpili do ataku w II serii. Piąty po I rundzie, Słoweniec Miran Zupancić uzyskał najdłuższą odległość konkursu - 130,5 metra. Wyczyn 27-latka wyrównał tylko Klemens Murańka, ale i on nie był w stanie zepchnąć Zupancicia z pozycji lidera zawodów i zajął na koniec drugie miejsce. Trzecie miejsce przypadło w udziale Włochowi Alexowi Insamowi. Aleksander Zniszczoł po skoku na 127 metr ostatecznie spadł za podium.

Do drugiej serii awansowało łącznie ośmiu reprezentantów Polski. Trzynasty był Jan Ziobro, szesnasty Bartłomiej Kłusek, 21. Bartosz Czyż, 23. Przemysław Kantyka, 28. Paweł Wąsek, a 30. Krzysztof Miętus.

Liderem Letniej Grand Prix pozostał Klemens Murańka. Zakopiańczyk ponadto po dzisiejszych zawodach awansował na czoło klasyfikacji Turnieju Beskidzkiego. Jutro o 14.00 w czeskim Frensztacie ostatni akt rywalizacji.