Fenomenalny występ Tomasza Pilcha. Wygrał kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego!

17-latek z Wisły nie przestaje zadziwiać. Tomasz Pilch zwyciężył w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w fińskiej Ruce. Polak wciąż jest liderem klasyfikacji generalnej.

Tomasz Pilch

Młody skoczek z Wisły, prywatnie siostrzeniec Adama Małysza, po I serii, w której uzyskał 131,5 metra, zajmował ósme miejsce, z niespełna 11-punktową stratą do lidera, Jurija Tepesa. Pilch w finałowej rundzie udowodnił jednak, że jest na początku sezonu w wyśmienitej formie i zaatakował swoich rywali skokiem na 143,5 m. Dzięki niemu odniósł drugie zwycięstwo w Pucharze Kontynentalnym.

W zeszłą sobotę 17-latek wygrał zawody w kanadyjskim Whistler, a dzień później był siódmy. W trzech konkursach uzbierał w sumie 236 punktów, co daje mu pozycję lidera klasyfikacji generalnej.

Pozostałe miejsca na podium dzisiejszego konkursu w Ruce zajęli Słoweńcy: Nejc Dezman i Ziga Jelar. Jurij Tepes skończył zmagania na czwartym miejscu.

Pozostali biało-czerwoni spisali się w Finlandii przeciętnie: Aleksander Zniszczoł zajął 19. miejsce, Paweł Wąsek był 25., a Bartosz Czyż 43. Jutro o 9.00 drugi konkurs.