Świetne zawody Tomasza Pilcha. Młody skoczek znów na podium PK

Tomasz Pilch zajął drugie miejsce w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu i pozostaje liderem cyklu. Niebawem polski junior zadebiutuje w zawodach PŚ.

Tomasz Pilch

17-latek z Wisły po pierwszej serii był sklasyfikowany na 9. pozycji, ale świetny finałowy skok (137,5 metra) pozwolił mu zanotować spory awans. Zawody wygrał reprezentant Austrii, Urlich Wohlgenannt, ale liderem klasyfikacji generalnej pozostał polski skoczek, który ma już na swoim koncie 397 punktów. Reprezentant klubu WSS Wisła w tym sezonie wygrał już dwa konkursy - w Whistler i Ruce. Z kolei we wczorajszych zawodach w Engelbergu zajął 5. miejsce.

Niebawem Pilch po raz pierwszy w karierze pozna smak zawodów Pucharu Świata. Siostrzeniec Adama Małysza został powołany do kadry na zawody w Innsbrucku. – Zobaczymy, jak sobie poradzi. W jego przypadku to trochę jak wróżenie z fusów. Nikt nie spodziewał się takiej eksplozji jego formy. Tomek udowodnił jednak, że, jak na tak młodego zawodnika, jest bardzo mocny psychicznie – chwali go Małysz.

W dzisiejszych zawodach wzięło udział pięciu reprezentantów Polski. Punkty oprócz Pilcha zdobyli jeszcze Aleksander Zniszczoł, który zajął 19. miejsce oraz sklasyfikowany tuż za nim Przemysław Kantyka. Pozostali spisali się słabo: Klemens Murańka zakończył zawody na 34., a Paweł Wąsek - na 37. pozycji.