Kobayashi wygrał kwalifikacje w Innsbrucku. Kamil Stoch drugi

  Lider Turnieju Czterech Skoczni, Kamil Stoch wciąż utrzymuje wysoką formę. Polski skoczek zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do czwartkowego konkursu w Innsbrucku. Tuż za nim uplasował się jego najgroźniejszy rywal do zwycięstwa w całej imprezie, Richard Freitag, a najlepszy dziś był Japończyk Junshiro Kobayashi.

  Turniej Czterech Skoczni Obersdorf
   źródło: Pressfocus

  W Innsbrucku od rana wiało tak mocno, że trenerzy i zawodnicy na widok bujających się drzew kiwali przecząco głowami. Wszyscy byli przekonani, że z dzisiejszych treningów oraz kwalifikacji nic nie będzie, zwłaszcza że prognozy były coraz gorsze.

   

  Tyrolski wiatr jednak zlitował się nad skoczkami. Udało się przeprowadzić tylko jedną serię treningową. Wygrał ją Kamil Stoch, który skoczył 130,5 metra. Tym skokiem lider Turnieju Czterech Skoczni potwierdził, że wciąż jest w wysokiej formie. Drugi trening przerwano, ale nie z powodu nie wiatru, a mocno padającego deszczu. Ponadto skocznię spowiła gęsta mgła.

   

  Pogoda w Innsbrucku była jednak bardzo zmienna i kwestią czasu było to, kiedy wiatr przybierze znów na sile. Po skokach 32 zawodników nastąpiła półgodzinna przerwa.

   

  Kwalifikacje udało się jednak w całości przeprowadzić. Wygrał je Japończyk Junshiro Kobayashi, który oddał najdłuższy skok zawodów - 131 metrów. Tuż za nim uplasował się Stoch, który na prośbę trenera Stefana Horngachera ruszył z obniżonej belki (127,5 m). Trzecie miejsce zajął wicelider TCS, Richard Freitag, a czwarte, Dawid Kubacki.

   

  Do jutrzejszych zawodów (start o 14.00) awansowali wszyscy nasi reprezentanci. Ósme miejsce zajął Stefan Hula, 20. był Maciej Kot, 25. Jakub Wolny, 38. Tomasz Pilch (to jego debiut w Pucharze Świata), a 39. Piotr Żyła.

   

  Kamil Stoch w rundzie KO powalczy z Austriakiem Markusem Schiffnerem, Dawid Kubacki z Finem Jarkko Maeaettae, a Stefan Hula z Austriakiem Florianem Altenburgerem. Tomasz Pilch i Piotr Żyła trafili na Niemców: odpowiednio Stepha Leyhego i Karla Geigera. Ciekawie zapowiadają się pojedynki Jakuba Wolnego z Peterem Prevcem, a także Macieja Kota z Noriakim Kasaim.

   

  Wyniki kwalifikacji

  1. Junshiro Kobayashi (Japonia) - 145,9 pkt (131 m)

  2. Kamil Stoch - 142,8 (127,5)

  3. Richard Freitag (Niemcy) - 142,4 (125)

  4. Dawid Kubacki - 141 (129,5)

  ...

  8. Stefan Hula - 134,3 (129)

  20. Maciej Kot - 126,3 (123)

  25. Jakub Wolny - 122,8 (122)

  38. Tomasz Pilch - 115,3 (119,5)

  39. Piotr Żyła - 114,6 (118)

   

  Z tej samej kategorii