Kubacki przeziębiony, ale wystąpi w Lahti. Znamy skład reprezentacji Polski

  Sześciu polskich skoczków wystąpi w ten weekend w zawodach Pucharu Świata w Lahti. Wśród nich Dawid Kubacki, którego występ w Finlandii był niepewny.

  Puchar Swiata w skokach narciarskich w Zakopanem
   fot. Rafał Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

  Po przerwie związanej z igrzyskami olimpijskimi zawodnicy wznawiają walkę o Kryształową Kulę. Do końca sezonu pozostało jeszcze 11 konkursów (7 indywidualnych i 4 drużynowe), a w najbliższy weekend pucharowa karuzela zawita do fińskiego Lahti, które rok temu było miejscem rywalizacji o medale mistrzostw świata. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę - indywidualny. Całość poprzedzą piątkowe kwalifikacje.

   

  Trener polskiej kadry, Stefan Horngacher, zabierze do Krainy Tysiąca Jezior sześciu swoich podopiecznych. Oprócz lidera PŚ, Kamila Stocha, w Finlandii zobaczymy także Macieja Kota, Stefana Hulę, Piotra Żyłę, nieobecnego na igrzyskach Jakuba Wolnego oraz Dawida Kubackiego. Brązowy medalista olimpijskiego konkursu drużynowego tuż po powrocie z Korei Południowej złapał przeziębienie i jeszcze we wtorek nie wiedział, czy stanie do walki o pucharowe punkty. Jednak wszystko wskazuje na to, że problemy zdrowotne 28-latka nie powinny mu przeszkodzić w dobrym skakaniu.

   

  Program zawodów w Lahti

  Piątek, 2 lutego

  16.00 - Oficjalny trening

  18.00 - Kwalifikacje

  Sobota, 3 lutego

  15.30 - Seria próbna

  16.30 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

  Niedziela, 4 lutego

  14.30 - Seria próbna

  15.30 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

  Z tej samej kategorii