Wiatr w Wiśle nie daje za wygraną. Zmiana programu zawodów LGP w skokach

  Nie o godzinie 16.00, a o 18.00 na skoczni im. Adama Małysza powinny odbyć się oficjalne treningi przed dzisiejszymi kwalifikacjami do sobotniego konkursu indywidualnego. W Wiśle od rana wieje dość mocno.

  Skocznia w WIśle Malince im. Adama Małysza
   fot. Alicja Kosman/PZN  /  źródło: Materiał prasowy

  Wisła powitała skoczków bardzo wietrzną aurą. Przed południem podmuchy osiągały prędkość nawet 6 m/s. Choć pierwsze skoki treningowe były zaplanowane na godzinę 16.00, jury zawodów postanowiło już przed południem zmienić program zawodów. Licząc na to, że sytuacja pogodowa z każdą następną godziną może się poprawić, przesunięto start obu serii treningowych na 18.00. Zaraz po nich powinny odbyć się kwalifikacje, w których wystąpi 73 zawodników z 16 państw. Wśród nich 12 Polaków: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Jan Ziobro, Krzysztof Miętus, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Przemysław Kantyka.

   

  W związku z późną porą rozgrywania kwalifikacji ceremonia wręczenia numerów startowych w amfiteatrze w Wiśle została odwołana.

   

  Podczas zawodów LGP, począwszy od Wisły, będzie testowana nowa formuła kwalifikacji. O awans do konkursu głównego będą musieli walczyć wszyscy skoczkowie, a nie tylko ci spoza czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej cyklu. Jeśli testy będą satysfakcjonujące dla Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, nowy format kwalifikacji zostanie wprowadzony także w zawodach Pucharu Świata.

   

   

   

  Program LGP w Wiśle

   

  Czwartek, 13 lipca

  18.00 - Oficjalny trening

  około 20.00 - Kwalifikacje

   

  Piątek, 14.07.2017

  16.30 - Seria próbna

  17.30 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

   

  Sobota, 15.07.2017

  16.30 - Seria próbna

  17.30 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

  Z tej samej kategorii