Skocznia w Wiśle ma już nowe tory. Koniec prac coraz bliżej

  Modernizacja rozbiegu skoczni im. Adama Małysza powoli dobiega końca. Na obiekcie w Wiśle zamontowano nowe tory najazdowe.

  Skocznia w Wiśle Malince, nowe tory najazdowe
   fot. Jan Winkiel/PZN  /  źródło: Materiał prasowy

  Wisła powoli przygotowuje się do listopadowej inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich (17-19.11). Kluczowym elementem prac na skoczni w Malince było zainstalowanie nowoczesnych torów najazdowych, dzięki którym będzie możliwe rozgrywanie konkursów w wysokich temperaturach. Był to zresztą jeden z wymogów Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Bez tego pierwsze zawody sezonu 2017/2018 nie mogłyby odbyć się w Beskidach.

   

  Końcem lipca zarządca skoczni, Centralny Ośrodek Sportu rozstrzygnął przetarg na wykonanie potrzebnych prac. Wygrała go słoweńska firma MANA, a łączny koszt inwestycji wyniósł 2,8 miliona złotych. Pracę podzielono na dwa etapy. Pierwszy trwał do 9 września i polegał na zamontowaniu stelażu poziomującego rozbieg oraz torów najazdowych. Wokół nich wyłożono matę imitującą śnieg (podobne rozwiązanie zastosowano na skoczni w Engelbergu), a drewniane bandy zostały zastąpione przez podwójne, klejone szkło. Ma to m.in. ułatwić pracę trenerom analizującym pozycję dojazdową zawodników.

   

   

  W drugim etapie, który rozpocznie się na początku przyszłego miesiąca, zostanie zamontowana specjalna aparatura do obsługi torów w trakcie sezonu zimowego. Jego zakończenie planowane jest na połowę października. Mimo to skocznia jest już gotowa do treningów. Już 17 września na kilkudniowe zgrupowanie do Wisły udadzą się Słoweńcy, którzy będą mieli okazję przetestować obiekt im. Adama Małysza.

  Komentarze

  Napisz komentarz
  No photo
  No photo~Kris666Użytkownik anonimowy
  ~Kris666 :
  No photo~Kris666Użytkownik anonimowy
  Tory torami, ale co z zeskokiem przy wysokich temperaturach?
  Dziesięć, albo i więcej stopni + opady deszczu i co wtedy?
  Zeskok musi być przecież twardy.
  Niemniej fachowcy chyba wiedza, co robią.
  18 wrz 17 08:47
  Liczba głosów:0
  0%
  0%
  Link do tego komentarza:
  Z tej samej kategorii