Kadra skoczków bez zmian na Courchevel

  Sześciu polskich skoczków oraz dwie skoczkinie wystartują w najbliższy weekend w zawodach Letniej Grand Prix we francuskim Courchevel.

  FIS Grand Prix w Skokach Narciarskich - konkurs indywidualny
   fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

  Trener kadry, Stefan Horngacher postawił na tę samą szóstkę, która wystąpiła w poprzednich zawodach cyklu, w Hinterzarten. Przypomnijmy, że konkurs wygrał Dawid Kubacki, trzeci był Piotr Żyła, a w sumie w czołowej dziesiątce uplasowało się sześciu naszych reprezentantów - czwarty był Maciej Kot, siódmy Stefan Hula, dziewiąty Jakub Wolny, a czołową dziesiątkę zamknął Kamil Stoch.

   

  W najbliższą sobotę we francuskim Courchevel odbędzie się trzeci w tym sezonie indywidualny konkurs Letniej Grand Prix. Poprzednie dwa wygrał Dawid Kubacki, który z kompletem punktów przewodzi w klasyfikacji generalnej. Drugi jest Maciej Kot, który z Courchevel ma miłe wspomnienia. Zakopiańczyk właśnie tam rok temu zwyciężył w inauguracyjnych zawodach letniego cyklu. Drugie miejsce z kolei zajął inny z biało-czerwonych, Kamil Stoch.

   

  Dzień przed zawodami panów we francuskim kurorcie rozegrany zostanie konkurs pań. W premierowych zawodach tego sezonu wystartują dwie Polki - Kinga Rajda oraz Anna Twardosz.

   

  Program zawodów w Courchevel

   

  11 sierpnia, piątek
  09.00 - oficjalny trening
  10.15 - kwalifikacje
  17.30 - seria próbna
  18.30 - pierwsza seria konkursowa

   

  12 sierpnia, sobota
  09.00 - oficjalny trening
  11.00 - kwalifikacje
  17.30 - seria próbna
  18.30 - pierwsza seria konkursowa

  Z tej samej kategorii