Kamil Stoch: To był trudny dzień

  Podwójny mistrz olimpijski po 23. w karierze zwycięstwie w Pucharze Świata przyznał, że dzisiejszy konkurs w Oberstdorfie był dla niego sporym wyzwaniem.

   KAMIL STOCH
   fot. Tomasz Markowski  /  źródło: newspix.pl

  Kamil Stoch wygrał po raz pierwszy w karierze konkurs Pucharu Świata w Oberstdorfie. Zwycięstwo dał mu fenomenalny skok w drugiej serii, w którym uzyskał aż 137 metrów. Tak daleko w sobotę na Schattenbergschanze nie lądował nikt.

   

  - To był dość trudny dzień. Po wczorajszych średnich kwalifikacjach (Stoch zajął w nich 28. miejsce, przyp. red.) w konkursie jechałem z przodu i wiedziałem, że te warunki będą takie sobie. Jedyne, co mi pozostało, to skupić się na swoim zadaniu, czyli wykonać dobrze swoje skoki i zobaczyć, co się później stanie - powiedział Stoch.

   

  Efekt był taki, że podwójny mistrz olimpijski stanął na najwyższym stopniu podium. Kamil jednak, jak na prawdziwego lidera kadry przystało, nie zapomniał o dobrym wyniku całej drużyny. - Pierwszy i drugi skok był bardzo dobry, ale najbardziej cieszy mnie fakt, że Dawid jest trzeci, a Stefan piąty. Szał - cieszył się lider Turnieju Czterech Skoczni.

  Z tej samej kategorii