Jest decyzja PZN-u. Jan Ziobro skreślony z kadry B!

  Polski Związek Narciarski w związku z zawieszeniem kariery przez Jana Ziobrę oraz jego ostatnimi wypowiedziami postanowił usunąć skoczka z kadry B.

  Puchar Swiata w Zakopanem konkurs indywidualny
   fot. Rafał Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

  Jan Ziobro się doigrał. 26-latek, który 5 stycznia, dzień przed ostatnim konkursem Turnieju Czterech Skoczni, poinformował kibiców o zawieszeniu kariery, a także w negatywnie wypowiadał się o działaniach sztabu szkoleniowego, a także szeroko pojętego "środowiska" skoków, został skreślony z listy zawodników kadry B.

   

  - Wielu ludzi z otoczenia chce mnie zniszczyć jako zawodnika. Jest szereg skandalicznych decyzji. Kłody są mi rzucane pod nogi od dłuższego czasu. Jestem pomijany, poniżany, traktowany gorzej niż tło - mówił w jednym z filmików opublikowanym w mediach społecznościowych skoczek ze Spytkowic. Zawieszenie kariery tłumaczył niezrozumiałą decyzją sztabu kadry B, który zamiast jego, powołał na zawody Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt Andrzeja Stękałę, choć ten, zdaniem Ziobry, na ostatnim zgrupowaniu skakał zdecydowanie krócej.

   

  Skoczek postanowił również zaatakować dyrektora PZN ds. skoków i kombinacji norweskiej, Adama Małysza. - Mam apel do pana Adama Małysza. Pan jest dyrektorem w Polskim Związku Narciarskim, bierze pan za to pieniądze, więc mam prośbę, by to pan podał nazwiska ludzi, którzy próbowali mnie zniszczyć przez ostatnie dwa lata. To chyba leży w pańskiej gestii, by rozprawić się z tymi nieuczciwymi ludźmi. Proszę też nie straszyć mnie tym, że mogę się przeliczyć. Pan bardzo dobrze wie, że nie powiedziałem jeszcze wszystkiego. Jeżeli zacznę mówić, to wtedy niektórym osobom z otoczenia może zrobić się bardzo nieprzyjemnie. Proszę też nie mówić, że wielokrotnie pan do mnie dzwonił. To ja dzwoniłem do pana i próbowałem rozwiązać tę sytuację. Powiedział pan wtedy, że jej nie rozumie, ale rozumie mnie - powiedział 26-latek.

   

  "Po zapoznaniu się z przebiegiem uczestnictwa oraz ze stanowiskiem sztabu szkoleniowego Kadry B oraz Dyrektora Adama Małysza, które dotyczyły publicznych wypowiedzi zawodnika Jana Ziobry, Prezydium PZN stwierdza, że odczucia zawodnika o dyskryminowaniu Go przez członków sztabu szkoleniowego są nieuzasadnione, a powołania do udziału w zawodach FIS były podyktowane tylko i wyłącznie aktualnym poziomem sportowym. Warunków tych, w ocenie sztabu szkoleniowego, zawodnik nie spełniał" - tłumaczy prezes związku, Apoloniusz Tajner w specjalnym oświadczeniu.

   

  "W związku z oświadczeniem zawodnika o zawieszeniu swojej kariery sportowej, Prezydium PZN podjęło decyzję o skreśleniu Jana Ziobry ze składu Kadry Narodowej B w skokach narciarskich z dniem 15.01.2018 roku. Prezydium PZN stwierdza także, że medialne zamieszanie w tej sprawie i w tym okresie działa negatywnie na przygotowania zawodników do Igrzysk Olimpijskich i zaleca członkom sztabów szkoleniowych Kadr Narodowych A, B i Młodzieżowej C oraz Dyrektorowi Adamowi Małyszowi, nieudzielanie wypowiedzi na ten temat" - dodał Tajner.

   

  Jan Ziobro wystąpił w 74 konkursach Pucharu Świata. W grudniu 2013 r. w Engelbergu wygrał konkurs Pucharu Świata. Jest olimpijczykiem z Soczi (2014) oraz brązowym medalistą mistrzostw świata w Falun w konkursie drużynowym (2015). Na razie nie wiadomo, czy ktoś zastąpi skoczka w kadrze B.

   

  Z tej samej kategorii