Na skoczni w Wiśle już śnieg! Przygotowania do Pucharu Świata idą pełną parą

  Organizatorzy inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w Wiśle rozpoczęli naśnieżanie obiektu. Z tego też powodu nie odbędą się mistrzostwa Polski w skokach.

  Skocznia w Wiśle
   źródło: Facebook

  Kiedy w maju okazało się, że po raz pierwszy w historii inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędzie się w Wiśle, było pewne, że Beskidy czeka spore wyzwanie. Skocznia musiała zostać wyposażona w nowoczesne tory lodowe. Ponadto trzeba wyprodukować sporą ilość śniegu, by pokryć nim zeskok obiektu im. Adama Małysza. Pierwszy cel udało się już prawie zrealizować - niebawem na rozbiegu pojawi się aparatura do chłodzenia torów, co oficjalnie zakończy tę część prac.

   

  Tymczasem już wczoraj wieczorem rozpoczęto naśnieżanie skoczni w Wiśle. Na tę chwilę wyprodukowano około 50 metrów sześciennych śniegu, a cały etap potrwa do 24-25 października. Skąd ten pośpiech? Sezon rozpoczyna się w dniach 18-19 listopada, a więc najwcześniej w historii. Organizatorzy chcą się zabezpieczyć na wypadek wysokich temperatur, które w tym okresie mogą wystąpić w naszym kraju. Kibice skoków doskonale pamiętają, co działo się dwa lata temu w Klingenthal, gdzie w dniu kwalifikacji skoczkowie zastali niecodzienny widok - na zeskoku prawie w ogóle nie było śniegu! Organizatorzy, stojąc pod ścianą, postanowili przywieźć biały puch z innych rejonów Niemiec.

   

  Wiceprezes PZN, Andrzej Wąsowicz jest przekonany, że powtórki z rozrywki, tym razem w polskim wydaniu, nie będzie. - Firma, która produkuje śnieg, zaprosiła nas kiedyś na prezentację. Biały puch był wytwarzany w momencie, kiedy na zewnątrz było 12 stopni. Później wyłożono go na kostkę brukową i przejechano po nim ratrakiem. Nic się nie stało. Dlatego o tę kwestię jestem spokojny - opowiadał jeszcze w maju w rozmowie ze "Sportem" wiślański działacz.

   

   

  Oprócz tego na skoczni w Wiśle rozpoczął się montaż trybun od strony Szczyrku, a także rozkładanie siatek. Wszystkie te prace powodują, że na obiekcie w Malince nie odbędą się mistrzostwa Polski.

  Z tej samej kategorii