Kraft wygrywa kwalifikacje. Dobre skoki Kubackiego

Stefan Kraft wygrał kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego w Engelbergu. Tuż za czołową trójką rywalizację zakończył Dawid Kubacki, a Maciej Kot uplasował się na piątej pozycji. W sobotnich zawodach zobaczymy wszystkich biało-czerwonych.

Skoki Narciarskie Konkurs Indywidualny - Puchar Swiata w Wisle

Zawody w Engelbergu tradycyjnie są ostatnim pucharowym sprawdzianem przed Turniejem Czterech Skoczni. Zadowolony z piątku może być Dawid Kubacki, który wygrał obie serie treningowe, a w kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu indywidualnego zajął czwarte miejsce. Skoczek z Szaflar poszybował na odległość 128,5 metra. Tuż za nim uplasował się Maciej Kot, który lądował półtora metra dalej, ale w odrobinę lepszych warunkach. W czołowej dziesiątce znalazł się także Stefan Hula (127,5 m; 9. miejsce).

Pomyślnie przez kwalifikacje przeszli wszyscy biało-czerwoni, ale nie wszyscy byli zadowoleni. Rozczarowany po swoim skoku był Kamil Stoch. Podwójny mistrz olimpijski nieźle spisywał się na treningach (był 6. i 2.), ale w serii ocenianej uzyskał zaledwie 122 metry (dało mu to dopiero 37. miejsce). Niżej od niego uplasował się tylko Jakub Wolny (40. pozycja; 121 m). Piotr Żyła z kolei zakończył zmagania na 17. miejscu (125 m).

Kwalifikacje wygrał Stefan Kraft, który uzyskał 134,5 m. Za nim - niemiecki duet: lider PŚ Richard Freitag oraz Markus Eisenbichler. Jutro o 16.00 początek konkursu indywidualnego na Gross-Titlis-Schanze.