Konkurs w Bad Mitterndorf odwołany. Znamy skład na MŚ w lotach

  Niedziela na skoczni Kulm była pechowa dla skoczków. Z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru dzisiejszy konkurs został odwołany.

  MISTRZOSTWA SWIATA W LOTACH NARCIARSKICH
   fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

  Polscy skoczkowie po nieudanym sobotnim konkursie, w którym żaden z nich nie uplasował się w czołowej dziesiątce, a najlepszy - Stefan Hula - zajął 14. miejsce, chcieli dziś się zrehabilitować. Wiele wskazywało jednak na to, że rozegranie dzisiejszych zawodów będzie bardzo trudne. Wszystko przez zbyt silnie wiejący wiatr, który uniemożliwił przeprowadzenie kwalifikacji. W I serii konkursowej mieli więc wystąpić wszyscy (57) zawodnicy.

   

  Choć organizatorzy liczyli na to, że z czasem warunki się poprawią, te nie dawały za wygraną. Zawody miały rozpocząć się zgodnie z planem - o 14.15 - ale zostały przesunięte najpierw o pół godziny, potem o kolejne 15 minut. Ostatecznie jury krótko przed godziną 15.00 zdecydowało się odwołać zawody (stało się to po raz pierwszy w tym sezonie). Wiatr nie dość, że był zbyt mocny, to jeszcze wiał z różnych kierunków, co na tak dużym obiekcie mogłoby stanowić spore zagrożenie dla bezpieczeństwa zawodników.

   

  Za tydzień w Oberstdorfie odbędą się mistrzostwa świata w lotach. Na czwartek zaplanowano kwalifikacje, na piątek i sobotę - po dwie serie konkursowe, a na niedzielę - zmagania drużynowe. Decyzją trenera Polaków, Stefana Horngachera, do Niemiec pojadą Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Stefan Hula.

  Z tej samej kategorii