Murańka skradł Słoweńcom święto. Zakopiańczyk świetnie rozpoczyna letni sezon

Skoki narciarskie - trening kadr polskich skoczkow narciarskich

Klemens Murańka wygrał inauguracyjne zawody Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranju. 22-latek był najlepszy zarówno w piątkowym, jak i sobotnim konkursie.

Klemens Murańka znakomicie rozpoczyna letni sezon w skokach narciarskich. Zakopiańczyk już wczoraj skradł słoweńskim kibicom święto, wygrywając wieczorny konkurs, zostawiając w pokonanym polu reprezentantów gospodarzy: Mirana Zupancicia, Bora Pavlovcicia oraz Petera Prevca. Dziś 22-latek ponownie nie miał sobie równych. W obu konkursowych próbach osiągnął 108,5 metra, wyprzedzając na finiszu drugiego Roka Justina o ponad 11 punktów.

- Jestem bardzo zadowolony. Wczoraj wygrałem, dziś też się udało. Dobre skoki, dobra forma. Oby tak dalej - powiedział Murańka, stojąc dziś na najwyższym stopniu podium.

Pozostali biało-czerwoni w Słowenii nie zachwycili. W piątkowym konkursie punkty zdobyli tylko Paweł Wąsek (20. miejsce) oraz Aleksander Zniszczoł (29. miejsce). Dziś z kolei do finałowej trzydziestki awansował tylko Przemysław Kantyka (11. pozycja).

Już w przyszłym tygodniu kibiców skoków czekają jeszcze większe emocje. W Wiśle, 14 i 15 lipca startuje cykl Letniego Grand Prix. Reprezentacja Polski wystąpi w składzie: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Jan Ziobro, Krzysztof Miętus, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek. Dwunasty zawodnik zostanie wybrany po konkursach PK w Kranju.