Ostatni sprawdzian przed Turniejem Czterech Skoczni. Dziś mistrzostwa Polski w Wiśle

  Drugi dzień świąt tradycyjnie dla naszych skoczków jest czasem rywalizacji w zawodach mistrzostw Polski. Tym razem zmagania odbędą się na skoczni w Wiśle. Tytułu broni Piotr Żyła.

  Skoki Narciarskie Konkurs Indywidualny - Puchar Swiata w Wisle
   fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

  Biało-czerwoni po kilkutygodniowej pucharowej harówce oraz zgrupowaniu w Zakopanem mieli okazję na chwilę świątecznego odpoczynku. Nie trwał on jednak zbyt długo - już dziś skoczkowie staną do walki o medale mistrzostw Polski na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. W zawodach wystąpi kilkudziesięciu zawodników, w tym szóstka naszych reprezentantów na Turniej Czterech Skoczni: Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny i Piotr Żyła, który broni tytułu wywalczonego przed rokiem na Wielkiej Krokwi. Zabraknie Tomasza Pilcha, który wyjechał na Puchar Kontynentalny w Engelbergu. 17-letni siostrzeniec Adama Małysza otrzymał niedawno powołanie na zawody TCS w Innsbrucku. Będzie to jego debiut w rywalizacji na najwyższym szczeblu.

   

  - Skocznia jest prawie gotowa na zawody. Pokrywa śnieżna, która była podczas inauguracyjnych zawodów sezonu PŚ w połowie listopada została uzupełniona 10-centymetrową warstwą świeżego puchu, który w ostatnim czasie spadł w Beskidach. Wydaje mi się, że zeskok jest tak twardy, że przewidywane ocieplenie nie przeszkodzi nam w rozegraniu tych mistrzostw - mówił nam dyrektor skoczni w Wiśle Andrzej Wąsowicz.

   

  Większym problemem jest wiatr, który może dziś uniemożliwić skakanie. W godzinie rozgrywania zawodów (start I serii o 14.00) może wiać ze średnią prędkością 6-8 m/s. W porywach zaś może osiągnąć nawet 12 m/s.

   

  Pozostaje nadzieja, że niekorzystne prognozy się nie sprawdzą. Bilety na ten konkurs będzie można nabyć w dniu zawodów w punkcie wyznaczonym na terenie skoczni. Do sprzedaży trafią wejściówki na miejsca siedzące w cenie 20 zł.

   

  Transmisja zawodów na antenie TVP 1 (13.30) oraz TVP Sport (13.20).

   

  Program zawodów

  11.45 - seria treningowa
  12.45 - seria próbna
  14.00 - 1 seria konkursowa

  Z tej samej kategorii