Niespodzianka w Oslo. Kamil Stoch poza podium. Najlepszy Tande

  Kamil Stoch zajął szóste miejsce w niedzielnym konkursie indywidualnym na skoczni w Oslo. Polak po I serii był liderem, ale trudne warunki w finałowej rundzie uniemożliwiły mu walkę o pierwsze w historii zwycięstwo na Holmenkollen. Najlepszy w stolicy Norwegii był reprezentant gospodarzy, Daniel-Andre Tande.

  Konkurs druzynowy w Lahti
   źródło: Pressfocus

  Choć Kamil Stoch odniósł w swojej karierze już 27 pucharowych zwycięstw, żadne z nich nie zostało wywalczone na skoczni w Oslo. Potrójny mistrz olimpijski w ostatnich tygodniach prezentuje jednak znakomitą formę, więc wydawało się, że przełamanie było kwestią czasu. Zwłaszcza że Polak wygrał serię próbną poprzedzającą dzisiejszy konkurs (136 m).

   

  W pierwszej serii mistrz olimpijski zadał mocny cios. W trudnych warunkach, przy zmiennym wietrze i gęsto padającym śniegu skoczył aż 138 metrów. Powtórka zeszłotygodniowych zmagań z Lahti, w których Stoch zdystansował całą stawkę, była więc bardzo prawdopodobna, choć drugiego Stefana Krafta wyprzedzał na półmetku o 5,4 punktu. Mało kto spodziewał się jednak, że ktoś może poważnie zagrozić naszemu reprezentantowi.

   

  A jednak. W końcówce II serii wiatr dorzucił swoje trzy grosze, przez co niektórzy zawodnicy nie mieli szczęścia do warunków. Wśród nich Kamil Stoch. Polak miał odjęte tylko 2 punkty za wiatr, co przy krótkim rozbiegu złożyło się na wynik 119 metrów. Polak nie tylko nie wygrał na Holmekollen, ale w ogóle nie stanął na podium. Skoczek z Zębu zajął dopiero szóste miejsce, ale wciąż jest liderem Raw Air. Nad czwartym dziś Robertem Johanssonem ma 6,5 pkt przewagi.

   

  Zawody wygrał reprezentant gospodarzy, Daniel Andre-Tande, który awansował z ósmego miejsca zajmowanego po I serii. Drugi był Austriak Stefan Kraft, a trzeci jego rodak, Michael Hayboeck.

   

  Do drugiej serii awansowało łącznie czterech Polaków. Nie było rewelacji. Dziewiętnasty był Piotr Żyła, dwudziesty drugi - Jakub Wolny, a na 26. pozycji zawody zakończył Dawid Kubacki, choć po pierwszej serii zajmował 11. miejsce i miał spore szanse na awans do czołowej dziesiątki. Niestety - tak jak w przypadku Stocha - na drodze do dobrego wyniku stanęły trudne warunki. Niespodziewanie poza trzydziestką znalazł się Stefan Hula (115 m), który zajął ostatecznie 42. miejsce.

   

  Liderem PŚ pozostaje Stoch, który ma 135 pkt przewagi nad Richardem Freitagiem. Na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej awansował dzisiejszy triumfator Tande, który do naszego skoczka traci 180 "oczek".

   

  Zmagania w ramach turnieju Raw Air przenoszą się do Lillehammer, gdzie jutro o 17.30 odbędzie się prolog do wtorkowego konkursu indywidualnego.

   

  Wyniki konkursu

  1. Daniel-Andre Tande (Norwegia) - 258,1 (128/132)

  2. Stefan Kraft (Austria) - 256,7 (129,5/124,5)

  3. Michael Hayboeck (Austria) - 255,6 (133/130,5)

  ...

  6. Kamil Stoch - 253 (138/119)

  19. Piotr Żyła - 231 (125,5/125,5)

  22. Jakub Wolny - 228 (125/123,5)

  26. Dawid Kubacki - 222,9 (127,5/116)

  Komentarze

  Napisz komentarz
  No photo
  No photo~curesUżytkownik anonimowy
  ~cures :
  No photo~curesUżytkownik anonimowy
  Zawody to nie treningi czy kwalifikacje. Nasz mistrz olimpijski mógłby sobie oszczędzić tego kwaśnego, udawanego uśmiechu na koniec. Inna sprawa, że powinien być oficjalny protest za puszczenie Stocha i Kubackiego w tak skandalicznych warunkach. Dyrektor Małysz i reszta oficjeli do roboty! Raw Air nie ma większego znaczenia, za to ciekawie robi się w klasyfikacji Pucharu Świata. Biorąc pod uwagę, że trzy ostatnie konkursy indywidualne odbędą się w lotach, kroi się zażarta końcówka,w której zdecydowanym faworytem jest... Daniel Tande. Będzie Kamil Stoch miał jeszcze ciepło w tym sezonie...
  11 mar 16:40
  Liczba głosów:0
  0%
  0%
  Link do tego komentarza:
  Z tej samej kategorii