Pilch w Innsbrucku powalczy o punkty Pucharu Świata

  W środę w Innsbrucku przygodę z Pucharem Świata rozpocznie Tomasz Pilch. Lider Pucharu Kontynentalnego zgodnie z zapowiedziami dołączył do kadry na zawody w Innsbrucku, a o tym, czy wystąpi także w Bischofshofen, dowiemy się po konkursie na skoczni Bergisel.

  Tomasz Pilch
   źródło: Facebook

  O utalentowanym juniorze w ostatnich dniach jest bardzo głośno. W Pucharze Kontynentalnym wygrał dwa konkursy (w Whistler i Ruce) oraz zajął drugie miejsce w Engelbergu. Łącznie zebrał już 397 punktów i przewodzi stawce narciarskiej drugiej ligi. Pytanie, jak poradzi sobie w zawodach wyższej rangi.

   

  - Na razie nie mam tremy, ale pewnie pojawi się, gdy będę na miejscu - śmieje się zawodnik w rozmowie z „Onet.pl”. - Moim celem jest wywalczenie choćby punktu do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Nie napalam się jednak. Nie ma takiej potrzeby. Wiem, że jak oddam swoje dobre skoki, to będzie w porządku - mówi skoczek z Wisły.

   

  - Tomek jest do mnie trochę podobny - ma dynamit w nogach. To jednak młody zawodnik i trzeba dać mu czasu. Gdy mu nie wyjdzie - nie wieszać na nim psów - uważa dyrektor reprezentacji Polski, prywatnie jego wujek, Adam Małysz.

   

  PŚ w Innsbrucku

   

  Środa, 03.01.2018

  11.45 - Oficjalny trening

  14.00 - Kwalifikacje

  Czwartek, 04.01.2018

  12.30 - Seria próbna

  14.00 - Pierwsza seria konkursowa

  Z tej samej kategorii