Jan Szturc: Kula dla Kamila? Cierpliwości!

  - Kamil pokazał lwi pazur - podkreśla pierwszy trener Adama Małysza i szkoleniowiec WSS Wisła po zawodach na dużej skoczni, w których Kamil Stoch zdobył swój trzeci złoty medal igrzysk olimpijskich.

  Skoki narciarskie. Puchar Swiata. 16.01.2014
   źródło: 400mm

  Dawid BOŻEK: Jak pan przeżywał te zawody?
  Jan SZTURC: - To było niesamowite przeżycie pod względem emocjonalnym. Wszyscy czekaliśmy na te zawody, szczególnie po tym, co się stało na normalnej skoczni, gdy Kamil przegrał brązowy medal o 0,4 punktu. Obawiałem się warunków atmosferycznych, a w szczególności tych bonusów za wiatr. Ale na szczęście konkurs był rozgrywany w porównywalnych warunkach dla wszystkich skoczków, co dla Kamila było bardzo ważne. Pokazał lwi pazur. Zdobył trzeci w karierze złoty medal. To było święto skoków.

   

  Były nerwy przed ogłoszeniem wyników.
  Jan SZTURC: - Były. Czekałem na reakcję Kamila. Aż ciarki mi przeszły po ciele, tak ogromna była to radość. Kamil zapisał kolejną kartę w historii skoków narciarskich. Jest trzecim skoczkiem, który obronił tytuł na dużej skoczni.

   

  Ten sukces może sprawić, że Stoch pójdzie za ciosem i zdobędzie Kryształową Kulę?
  Jan SZTURC: - Za wcześnie o tym mówić. Jest oczywiście na najlepszej drodze ku temu, ale przed nami jeszcze miesiąc rywalizacji w Pucharze Świata. Bądźmy cierpliwi.

   

  Dziś konkurs drużynowy. Na co możemy liczyć w kontekście sobotniego występu pozostałych polskich zawodników?
  Jan SZTURC: - Sumując indywidualne wyczyny naszych skoczków, zajęlibyśmy trzecie miejsce. Ale to tylko wyliczenia. Wiadomo, że konkurs drużynowy to zupełnie coś innego. Żeby powalczyć o medal, trzeba oddać osiem równych skoków. Biało-czerwonych na to stać, bo mają niesamowity potencjał. Po cichu liczę na medal, ale nie uprzedzajmy faktów. Chciałbym, żeby koniec tych igrzysk był tak piękny, jak sobotni konkurs w wykonaniu Kamila Stocha.

   

  Z tej samej kategorii