Stefan Hula: Punkty z kosmosu

  31-latek ze Szczyrku po I serii był blisko złotego medalu igrzysk olimpijskich, ale ostatecznie zakończył zmagania na piątym miejscu. Skoczek miał poważne zastrzeżenia do tego, ile punktów odjęto mu w drugim skoku za wiatr pod narty.

  Puchar Swiata w skokach narciarskich w Zakopanem, konkurs indywidualny
   źródło: Pressfocus

  Stefan Hula po konkursie z trudem powstrzymywał łzy. Wiedział, że życiowa szansa na medal (nawet złoty) była tak blisko. Niestety, po fenomenalnej próbie w I serii na odległość 111 metrów, druga już nie była tak daleka. 105,5 metra dało naszemu zawodnikowi piąte miejsce.

   

  - To jest ogromny dla mnie sukces, ale… no właśnie – zawiesił głos nasz zawodnik, któremu do medalu zabrakło 0,9 punktu. – Mogło być wspaniale, ale jest pięknie – dodał.

   

  - Pierwszy skok był bardzo dobry. Po wyjściu z progu wiedziałem, że będzie daleko. Wszystko mi pasowało. W drugiej serii też było OK, ale na początku zabrakło powietrza. Nie wiem, skąd wzięło się aż tyle odjętych punktów za wiatr. Chyba z kosmosu – denerwował się szczyrkowianin, który – jeśli wierzyć uśrednionym wskaźnikom – skakał przy wietrze wiejącym ponad 2 metry na sekundę (odjęto mu 18,2 punktu).

   

  Hula prowadził po I serii, ale – jak sam przyznał – nie czuł zdenerwowania. – Czułem się dobrze. Wiedziałem, na co mnie stać. Starałem się wykonać wszystko krok po kroku. No cóż, to są skoki – nie wszystko zależy od nas – rozkładał ręce 31-latek, który mimo wszystko szukał pozytywów w tej trudnej dla niego sytuacji. – Pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony i udowodniliśmy, że jesteśmy w wysokiej dyspozycji. Nie muszę zapominać o tym konkursie. Mimo braku medalu, który był zresztą tak blisko, jest to dla mnie piękny czas – zakończył nasz reprezentant.

   

  Komentarze

  Napisz komentarz
  No photo
  No photo~Byly skoczek z GoleszowaUżytkownik anonimowy
  ~Byly skoczek z Goleszowa :
  No photo~Byly skoczek z GoleszowaUżytkownik anonimowy
  Nie szukać przyczyn gdzie indziej, przyczyna tkwi w zlym przygotowaniu do turnieju,
  11 lut 12:39 | ocena:100%
  Liczba głosów:3
  0%
  100%
  Link do tego komentarza:
  No photo
  No photo~kkUżytkownik anonimowy
  ~kk :
  No photo~kkUżytkownik anonimowy
  Strach w oczach
  10 lut 18:20 | ocena:100%
  Liczba głosów:2
  0%
  100%
  Link do tego komentarza:
  Z tej samej kategorii