Kwalifikacje odwołane. Wiatr uniemożliwił skakanie

  Z powodu zbyt silnego wiatru odwołano kwalifikacje do jutrzejszych i sobotnich zawodów indywidualnych mistrzostw świata w lotach narciarskich. Odbędą się one jutro o 14.30, zamiast serii próbnej. Wiemy już, że wystąpi w nich czwórka Polaków.

  Skoki Narciarskie Konkurs Indywidualny - Puchar Swiata w Wisle
   fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

  Wczoraj meteorolodzy ostrzegali, że silny wiatr wiejący nad Oberstdorfem może przeszkodzić organizatorom MŚ w lotach przeprowadzenie dzisiejszych treningów oraz kwalifikacji. I o ile rano zanosiło się, że z dzisiejszych skoków nic nie będzie, z każdą kolejną godziną sytuacja pogodowa zaczęła się poprawiać. Niestety, ostatecznie udało się rozegrać tylko jedną serię treningową, a kwalifikacje przełożono na jutro, na 14.30 (zostaną rozegrane zamiast serii próbnej).

   

  Na jedynym wczorajszym treningu najlepszy z Polaków, Kamil Stoch zajął 2. miejsce (214,5 m). Oprócz niego w kwalifikacjach wezmą udział Stefan Hula, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Poza składem znalazł się Maciej Kot, który spisał się dziś najgorszej z naszych (177,5 m; 29. miejsce). Jutro i w sobotę wystąpi w roli przedskoczka.

   

  W piątek o godzinie 16.00 powinny rozpocząć się zawody indywidualne. Konkurs MŚ w lotach składa się z czterech serii, po dwie na każdy dzień. Już po pierwszej rundzie odpada 10 z 40 zawodników. W pozostałych trzech o mistrzowski tytuł walczy więc najlepsza trzydziestka. Zwycięzcą zostanie skoczek z najwyższą łączną notą po wszystkich czterech skokach. Imprezę MŚ w lotach zamkną w niedziele zmagania drużynowe.

   

  Z tej samej kategorii