MŚ juniorów: Niemcy złotymi medalistami. Polska piąta

Reprezentacja Niemiec zdobyła złoty medal mistrzostw świata juniorów podczas drużynowego konkursu skoków. Reprezentacja Polski w składzie: Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Bartosz Czyż i Kacper Juroszek zajęła piąte miejsce.

Puchar Swiata w skokach narciarskich w Zakopanem, konkurs indywidualny

Biało-czerwoni nie byli murowanym kandydatem do medalu, ale podopieczni Macieja Maciusiaka chcieli sprawić niespodziankę. Po pierwszej serii zajmowali piąte miejsce, ze stratą pięciu punktów do Słoweńców. Trochę więcej, bo prawie 20 "oczek" tracili do trzecich Austriaków. Prowadzili Niemcy przed Norwegią.

W finale nasi zawodnicy nie zbliżyli się do swoich rywali. Najmłodszy w naszej ekipie, Kacper Juroszek skoczył zaledwie 87,5 m i było już jasne, że Polacy na więcej niż piątą lokatę, nie mogą już liczyć. Znów najlepszy w biało-czerwonym zespole był czwarty zawodnik konkursu indywidualnego, Tomasz Pilch, który skoczył 99,5 i 98 metrów. W skład polskiej eskadry wchodzili również Bartosz Czyż i Paweł Wąsek.

Prowadzenie po I serii utrzymali Niemcy, choć mocno po piętach deptali im Austriacy, którzy ostatecznie zdobyli srebro. Na trzecie miejsce w ostatniej grupie wskoczyli Norwegowie, którzy wyprzedzili Słoweńców. Ich bohaterem ponownie stał się Marius Lindvik, świeżo upieczony mistrz świata. 19-latek skoczył 104,5 metra.