Klemens Murańka trzeci w Hakubie. Świetny konkurs zakopiańczyka

Klemens Murańka zajął trzecie miejsce w sobotnim konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Hakubie. To jego najlepszy wynik w karierze. Zawody wygrał reprezentant gospodarzy, Junshiro Kobayashi.

FIS Grand Prix w Skokach Narciarskich - trening i kwalifikacje

Konkursy w Hakubie zwykle nie są najmocniej obleganymi przez światową czołówkę zawodami w cyklu Grand Prix, co dla słabszych zawodników otwiera szansę na osiągnięcie dobrych rezultatów. Taką szansę wykorzystał Klemens Murańka, który w sobotnim konkursie na olimpijskiej skoczni zajął trzecie miejsce. Zakopiańczyk na półmetku był dziewiąty po skoku na odległość 122,5 metra. W finale 22-latek poprawił się o pięć metrów, dzięki czemu zdołał awansować na najniższy stopień podium. To jego najlepszy wynik w historii startów w zawodach Letniej Grand Prix i potwierdzenie, że reprezentant Polski po zwycięstwie w zeszłotygodniowym Pucharze Beskidów nie schodzi z wysokiego poziomu.

Zawody wygrał reprezentant gospodarzy, Junshiro Kobayashi, który już po pierwszej serii prowadził z ponad siedmiopunktową przewagą nad resztą stawki. Drugie miejsce zajął Norweg Kenneth Gangnes.

W zawodach wzięło udział czterech biało-czerwonych. Wszyscy zdołali awansować do II rundy. Jan Ziobro zajął 16. miejsce, Aleksander Zniszczoł był 28., a Krzysztof Miętus zamknął czołową trzydziestkę.

W czołówce klasyfikacji generalnej LGP nie zaszły większe zmiany. Wciąż pierwsze dwa miejsca okupują nieobecni w Japonii Dawid Kubacki i Maciej Kot. W czołowej dziesiątce są też piąty Piotr Żyła oraz siódmy Stefan Hula. Murańka po dzisiejszym konkursie awansował w tym zestawieniu na 18. pozycję.

Jutro o 3.00 drugi konkurs na skoczni w Hakubie.