Hat-trick Dawida Kubackiego. Pewne zwycięstwo w Courchevel

Dawid Kubacki w tej edycji LGP jest na razie niepokonany. Polski skoczek wygrał trzeci z rzędu konkurs - tym razem we francuskim Courchevel. Drugie miejsce zajął Maciej Kot.

FIS Grand Prix w Skokach Narciarskich - konkurs indywidualny

Dawid Kubacki nie zbacza ze zwycięskiej ścieżki. 27-latek do triumfu w Wiśle oraz Hinterzarten dołożył kolejną wygraną - w Courchevel. Polak w pierwszej serii uzyskał najdłuższą odległość - 133,5 metra i - podobnie jak dwa tygodnie temu w Niemczech, prowadził na półmetku z dużą (prawie ośmiopunktową) przewagą nad resztą stawki. W finale biało-czerwony uzyskał 127 metrów, ale trzeba podkreślić, że skakał w najgorszych warunkach spośród zawodników czołowej dziesiątki. Na drugim miejscu zawody zakończył inny z Polaków, Maciej Kot, a trzeci stopień podium zajęli wspólnie Czech Roman Koudelka oraz Rosjanin Denis Korniłow.

W czołowej dziesiątce zawody ukończyli także szósty Piotr Żyła (który zaliczył spory awans względem pierwszej serii - z 15. pozycji) oraz dziewiąty Stefan Hula. Trochę słabiej poszło za to pozostałym biało-czerwonym - Kamil Stoch zajął 14., a Jakub Wolny - 28. miejsce.

Dawid Kubacki z kompletem punktów (300) umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej LGP. Drugi jest Kot (210), piąty Żyła (120), szósty Hula (110), piętnasty Stoch (44), a dziewiętnasty Wolny (34).

Na zawodach w Courchevel kończy się pierwsza europejska część Letniej Grand Prix. Pucharowa karuzela przeniesie się teraz do Azji, a konkretniej, do japońskiej Hakuby, gdzie 26 i 27 sierpnia zostaną rozegrane dwa indywidualne konkursy. Prawdopodobnie w tych zawodach nie wystąpią reprezentanci Polski, a już na pewno daleki wyjazd odpuszczą sobie zawodnicy z kadry A, z Dawidem Kubackim na czele.