Sukces Klemensa Murańki. Zakopiańczyk wygrał polsko-czeski turniej w skokach

Klemens Murańka zajął trzecie miejsce w ostatnim konkursie Pucharu Beskidów w czeskim Frensztacie. Zakopiańczyk dzięki temu zwyciężył w klasyfikacji łącznej całego turnieju.

Zawody Pucharu Swiata w Skokach Narciarskich - Konkurs indywidualny

We Frensztacie najlepszy był Austriak Maximilian Steiner, który o 1,4 punktu wyprzedził Szwajcara Andreasa Schulera. Na najniższym stopniu podium stanął Klemens Murańka, który ostatecznie zwyciężył w całej imprezie. W ręce Polaka trafił okolicznościowy Puchar oraz nagroda pieniężna w wysokości 1500 euro. Co ciekawe zakopiańczyk w drodze po końcowy triumf nie wygrał żadnego pojedynczego konkursu. W piątek w Szczyrku pokonał go Aleksander Zniszczoł, a w sobotę w Wiśle Słoweniec Miran Zupancić.

Każdy konkurs Pucharu Beskidów wliczał się do klasyfikacji łącznej Letniego Pucharu Kontynentalnego. Murańka w tym zestawieniu przewodzi stawce (23-latek zebrał już 420 punktów i o niespełna 100 wyprzedza Słoweńca Zupancicia; trzeci jest Zniszczoł). Ponadto nasz zawodnik powiększył – do 7 skoczków – kwotę startową na wrześniowo-październikowe zawody Letniej Grand Prix. Jednak w najbliższych zawodach - 26 i 27 sierpnia w Hakubie - jej w pełni nie wykorzystamy. Do Japonii poleci czwórka biało-czerwonych. Oprócz Murańki i Zniszczoła wystartują Jan Ziobro i Krzysztof Miętus.