Kamil Stoch: Myślałem sobie - „byle nie być czwartym!”

  Kamil Stoch zdobył pierwszy złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich Pjongczang 2018. - Oba skoki konkursowe były najlepszymi, jakie oddałem na tych igrzyskach – powiedział mistrz olimpijski po zawodach na dużej skoczni.

  66. TCS w Bischofshofen
   fot. Tadeusz Mieczyński  /  źródło: Pressfocus

  Kamil Stoch po raz trzeci w karierze został mistrzem olimpijskim. Po raz trzeci zdobył złoto w tych samych okolicznościach. Po pierwszej serii skoczek z Zębu był liderem rywalizacji. W drugiej serii świetnym skokiem na 142 metr popisał się Andreas Wellinger i Polak, by wygrać zawody, musiał polecieć naprawdę daleko. Wylądował na 136,5 metrze i do końca nie był pewny ostatecznego wyniku.

  - Nerwy były ogromne. Myślałem sobie: żeby tylko nie czwarte miejsce! Mogę być drugi, trzeci, ale nie czwarty. Choć wiedziałem, że w drugiej serii oddałem naprawdę dobry skok. Dałem z siebie wszystko. Po cichu liczyłem, że jednak wygram – powiedział Stoch, który przyznał, że jego obie konkursowe próby były najlepszymi, jakie oddał podczas tych igrzysk. To pokazuje, jak wybitnym zawodnikiem jest reprezentant Polski, który właśnie w najważniejszym momencie potrafi pokazać pełnię swoich możliwości.

  - Podczas zawodów staram się wejść w taki stan, w którym mogę odciąć się od wszystkiego. Oczywiście, zawsze może pojawić się coś z zewnątrz, ale warto to sobie przepuścić przez głowę i skupić się tylko na tym, co w danym momencie ma się do zrobienia – zdradził receptę na sukces 30-letni skoczek.

  - Chcę na koniec podziękować całemu sztabowi, wszystkim bez wyjątku, którzy mieli choć najmniejszy udział w sukcesie całej ekipy – zakończył potrójny już mistrz olimpijski.

  Z tej samej kategorii