Droga do legendy. Najważniejsze momenty w karierze Stocha

  Kamil Stoch jest piątym skoczkiem w historii, który zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni, został mistrzem świata i mistrzem olimpijskim, a także zdobył Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

  66. TCS w Bischofshofen
   fot. Tadeusz Mieczyński  /  źródło: Pressfocus

  Przed nim ta sztuka udała się tylko Finom Mattiemu Nykaenenowi i Toniemu Nieminenowi, Niemcowi Jensowi Weissflogowi oraz Austriakowi Thomasowi Morgensternowi. Przypomnijmy sobie najważniejsze momenty w karierze 30-latka z Zębu.


  23 stycznia 2011, Zakopane
  Pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata

  To był konkurs pełen dramaturgii. Adam Małysz, który dwa dni wcześniej odniósł swoją 39. pucharową wiktorię, zaliczył fatalny upadek. Na skoczni panowały trudne warunki, śnieg padał niemiłosiernie. Stoch jednak poradził sobie znakomicie. Prowadził po pierwszej serii, a w finale wytrzymał presję.
  - Osiągnąłem życiowy sukces, wygrałem w Zakopanem, na swojej macierzystej skoczni, co było moim marzeniem. Aż szkoda, że ten weekend już się kończy, że tak szybko to zleciało - mówił potem. W tamtym sezonie wygrał jeszcze dwa konkursy - w Klingenthal oraz Planicy, kiedy Adam Małysz zakończył karierę.

   

  Z tej samej kategorii