Kamil Stoch: Jeszcze trochę zostało do wygrania

  - Co powiedział mi Sven Hannawald po konkursie w Bischofshofen? Witaj w ekskluzywnym gronie - zdradził Kamil Stoch, który wygrał 66. Turniej Czterech Skoczni.

  66. TCS w Innsbruck
   fot. Tadeusz Mieczyński  /  źródło: Pressfocus

  Kamil Stoch dokonał dziś rzeczy niezwykłej. Nie tylko wygrał cały cykl Turnieju Czterech Skoczni, ale także wszystkie cztery konkursy. - Było nerwowo, czasami nawet bardzo, ale starałem się myśleć tylko o tym, co mam zrobić. Nie myślałem o zwycięstwie, ale o tym, żeby zrobić to, co do mnie należy i to najprostszą drogą, czyli wyjść i skoczyć - mówił "na gorąco" Polak na antenie TVP. - To, co się zdarzyło podczas całego turnieju, to wielka nagroda. Dziękuję wszystkim: trenerom, kolegom, rodzinie - dodał 30-letni skoczek.

   

  Po zwycięstwie w ostatnim konkursie w Bischofshofen naszemu zawodnikowi pogratulował Sven Hannawald, pierwszy w historii skoczek, który wygrał wszystkie cztery zmagania podczas jednej imprezy. - Co mi wtedy powiedział? "Witaj w ekskluzywnym gronie". Swoją drogą, czy ja wiem, czy takie ekskluzywne? Jest nas dopiero dwóch - śmiał się podwójny mistrz olimpijski.

   

  Reprezentant Polski jest obecnie w niebotycznej formie i na razie trudno znaleźć w obecnej stawce zawodnika, który mógłby mu zagrozić. Stoch nie byłby jednak sobą, gdyby długo delektował się tym sukcesem. - Jeszcze trochę rzeczy zostało do wygrania. Myślę do przodu i zdaję sobie sprawę z tego, że do końca sezonu nie została nawet połowa. Przed nami mnóstwo zawodów, w których chcę dobrze skakać. Schodzimy więc teraz w dół i mocno stąpamy po ziemi - podkreślił nasz mistrz.

   

  - Czego mi teraz potrzeba? Zimnego piwa! - zakończył z uśmiechem Kamil Stoch.

   

  Komentarze

  Napisz komentarz
  No photo
  No photo~BaranUżytkownik anonimowy
  ~Baran :
  No photo~BaranUżytkownik anonimowy
  Kamil to naturalny Talent, Wydaje sie ze do jego sukcesów trener Hongacher palca nie przylozyl! Tylko Kamil , reszta to nedza . Zyla ,Kot , zlom. Powodzenia Kamil!
  7 sty 11:37
  Liczba głosów:0
  0%
  0%
  Link do tego komentarza:
  Z tej samej kategorii