Świetne skoki Polaków na treningach. Żyła nie powalczy o medal

  Dwie z trzech porannych serii treningowych w Pjongczangu padły łupem reprezentantów Polski - Dawida Kubackiego i Kamila Stocha. Stefan Horngacher zdecydował, że oprócz powyższej dwójki w jutrzejszych kwalifikacjach wystąpią Stefan Hula i Dawid Kubacki.

  Puchar Swiata w skokach narciarskich w Zakopanem, konkurs druzynowy
   fot. Rafał Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

  Biało-czerwoni w świetnym stylu przywitali się z olimpijskim normalnym obiektem w Pjongczangu. W pierwszej serii treningowej najlepszy był Dawid Kubacki, skacząc 107 m, a tuż za nim uplasował się Kamil Stoch, który uzyskał o metr gorszy rezultat. W czołowej dziesiątce był także ósmy Maciej Kot (104,5).

   

  W drugiej serii treningowej na czele znów znalazł się reprezentant Polski, ale tym razem był to Stoch - 108,5 m. Kubacki zajął trzecie miejsce (101 m), Maciej Kot był siódmy (101), a dziewiąty - Stefan Hula (98,5).

   

  Trzeci trening padł łupem Niemca Andreasa Wellingera (110,5). Drugi był Hula (105), a trzeci Stoch (102). Dziewiąte miejsce zajął Dawid Kubacki (101), jedenasty był Maciej Kot (100), a trzynasty Piotr Żyła (99,5). Wiślanin w każdej serii treningowej był najgorszy z biało-czerwonych. We wcześniejszych skokach zajmował miejsca 17. i 18. Dlatego też - decyzją trenera Stefana Horngachera - nie wystąpi w jutrzejszych kwalifikacjach (13.30).

   

  Nie najlepiej na porannych treningach spisał się też wicelider PŚ, Richard Freitag, który był 20., 24. i 30. i był najsłabszy z niemieckich kadrowiczów.

   

  Dziś o 11.00 w Pjongczangu kolejne trzy sesje treningowe, w których jednak zabraknie naszych skoczków, którzy w tym czasie będą mieli trening siłowy.

  Komentarze

  Napisz komentarz
  No photo
  No photo~GitesUżytkownik anonimowy
  ~Gites :
  No photo~GitesUżytkownik anonimowy
  Dobrze, bo Żyle znowu sodowa uderza do głowy od pewnego czasu i pajacuje.
  7 lut 19:24
  Liczba głosów:0
  0%
  0%
  Link do tego komentarza:
  Z tej samej kategorii