Polski dublet w Szczyrku. Zniszczoł przed Murańką w pierwszym konkursie Turnieju Beskidzkiego

FIS Grand Prix w Skokach Narciarskich - trening i kwalifikacje

Aleksander Zniszczoł wygrał w Szczyrku pierwszy konkurs Turnieju Beskidzkiego. Drugi był lider Letniego Pucharu Kontynentalnego Klemens Murańka.

Puchar Beskidów powrócił do narciarskiego kalendarza po 28 latach przerwy, ale po raz pierwszy w historii impreza rozgrywa się latem. Rywalizacja toczy się na trzech skoczniach: w Szczyrku, Wiśle oraz czeskim Frensztacie (ten ostatni konkurs odbędzie się w ramach memoriału Jiriego Raszki). Każdy konkurs Turnieju Beskidzkiego jest wliczany do klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego.

Dziś w Szczyrku rządził polski duet - inauguracyjne zawody Turnieju wygrał Aleksander Zniszczoł, a tuż za nim uplasował się Klemens Murańka. Zniszczoł prowadził po pierwszej serii po skoku na odległość 99 metrów. W finale wiślanin pofrunął półtora metra dalej i o pół punktu wyprzedził Murańkę (choć zakopiańczyk w drugiej serii miał o pół metra lepszy rezultat). Trzecie miejsce zajął Słoweniec Miran Zupancić.

Do drugiej serii awansowało łącznie sześciu biało-czerwonych. Szóste miejsce zajął Bartłomiej Kłusek, 12. był Bartosz Czyż, 13. Jan Ziobro, a 25. Krzysztof Miętus.

Liderem Pucharu Kontynentalnego pozostał Klemens Murańka (280 pkt), który tym samym zapewnił biało-czerwonym dodatkowe siódme miejsce w kwocie startowej na wrześniowo-październikowe konkursy Letniej Grand Prix. Aleksander Zniszczoł awansował na czwarte miejsce (102 pkt).

Jutro kolejne zawody Turnieju Beskidzkiego. Skoczkowie przeniosą się na skocznię im. Adama Małysza w Wiśle.