Wisła czeka na skoczków. "Innsbruck może się od nas uczyć"

Każdy z dwóch konkursów Pucharu Świata na skoczni im. Adama Małysza obejrzy 5,5 tysiąca kibiców. W Wiśle wystąpią czołowi zawodnicy tego sezonu, a także Gregor Schlierenzauer, który powraca do rywalizacji po rocznej przerwie.

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego Pucharu Swiata w Wisle
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Polscy zawodnicy wrócili z Bischofshofen do swoich domów w sobotę koło południa. Najbliższe dni będą stać pod znakiem regeneracji oraz przygotowań do kolejnych zawodów Pucharu Świata. A te już w najbliższy weekend w Wiśle.


Biało-czerwoni na skoczni im. Adama Małysza pojawią się już w środę, kiedy odbędzie się test obiektu. W Wiśle zostaną rozegrane dwa konkursy indywidualne (w sobotę i niedzielę). Każdy z nich obejrzy 5,5 tysiąca widzów. Szef komitetu organizacyjnego zawodów, Andrzej Wąsowicz poinformował, że wszystkie bilety zostały już wyprzedane. - Udało się nam jednak wygospodarować dodatkowe 320 wejściówek, które można nabyć w sklepie „Wiślaczek” - zaznaczył.

 

W Beskidy zjadą najlepsi zawodnicy Pucharu Świata, m.in. Stefan Kraft czy Domen Prevc. Po raz pierwszy w tym sezonie szerokiej publiczności pokaże się Gregor Schlierenzauer, który wraca do rywalizacji po rocznej przerwie. Reprezentacja Polski będzie liczyć aż 12 zawodników.

 

Wiceprezes PZN podkreślił również, że Międzynarodowa Federacja Narciarska jest na bieżąco informowana o stanie przygotowań obiektu do zawodów. - Co jakiś czas wysyłamy do centrali tzw. komunikat śnieżny. Wszyscy jednak widzą, jaka jest sytuacja - śniegu jest tak dużo, że trzeba go wywozić. Odkąd organizujemy Puchar Świata, nie pamiętam takiej sytuacji - przyznaje.

 

Obecnie trwają prace polegające na odśnieżaniu trybun oraz zeskoku. - Innsbruck może się od nas uczyć - skwitował Wąsowicz, odnosząc się do krytyki, jaka spadła na organizatorów konkursu w Austrii za złe przygotowanie skoczni.

 

Program zawodów w Wiśle

Piątek, 13 stycznia
16:00 - oficjalny trening (2 serie)
18:00 - kwalifikacje

Sobota, 14 stycznia
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 15 stycznia
14:30 - kwalifikacje
16:00 - pierwsza seria konkursowa

Z tej samej kategorii