Kadra Horngachera po pierwszych skokach na igielicie

Polscy skoczkowie w tym tygodniu po raz pierwszy pojawili się na skoczni. Kadrowicze od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu w Szczyrku.

Skoki narciarskie - trening kadr polskich skoczkow narciarskich
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Choć podopieczni Stefana Horngachera już na początku kwietnia rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, to dopiero kilka dni temu oddali swoje pierwsze skoki na igielicie. Od poniedziałku zawodnicy wszystkich kadr (A, B oraz juniorskiej) trenują w Szczyrku. Zaczęli z niskiego pułapu, bo od skoczni K70. Dziś z kolei pojawili się na większym obiekcie kompleksu Skalite - K95.

 

Kadrowicze ćwiczą nie tylko technikę, ale także motorykę. Trenują więc na skoczni i w siłowni. - Pierwszy trening, który odbył się w poniedziałek, był ukierunkowany na to, by odzyskać czucie. Od kolejnych zajęć zaczęliśmy już pracować nad konkretnymi rzeczami. Każdy z nas doskonale wie, co musi poprawić - mówi w rozmowie z "Onet.pl" Maciej Kot.

 

- Wrażenia po pierwszych skokach są całkiem pozytywne, nie zapomniałem jak się skacze. Moje skoki są na dobrym poziomie - dodaje Dawid Kubacki.

 

Zgrupowanie w Szczyrku potrwa do piątku. Po nim część kadrowiczów będzie trenować w Zakopanem i Szczyrku. Pierwszy zagraniczny obóz odbędzie się za kilkanaście dni w Hinzenbach. Zmagania Letniego Grand Prix 2017 rozpoczną się w Wiśle w dniach 13-15 lipca.

Z tej samej kategorii