Kadra Horngachera po pierwszych skokach na igielicie

Skoki narciarskie - trening kadr polskich skoczkow narciarskich
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Polscy skoczkowie w tym tygodniu po raz pierwszy pojawili się na skoczni. Kadrowicze od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu w Szczyrku.

Choć podopieczni Stefana Horngachera już na początku kwietnia rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, to dopiero kilka dni temu oddali swoje pierwsze skoki na igielicie. Od poniedziałku zawodnicy wszystkich kadr (A, B oraz juniorskiej) trenują w Szczyrku. Zaczęli z niskiego pułapu, bo od skoczni K70. Dziś z kolei pojawili się na większym obiekcie kompleksu Skalite - K95.

 

Kadrowicze ćwiczą nie tylko technikę, ale także motorykę. Trenują więc na skoczni i w siłowni. - Pierwszy trening, który odbył się w poniedziałek, był ukierunkowany na to, by odzyskać czucie. Od kolejnych zajęć zaczęliśmy już pracować nad konkretnymi rzeczami. Każdy z nas doskonale wie, co musi poprawić - mówi w rozmowie z "Onet.pl" Maciej Kot.

 

- Wrażenia po pierwszych skokach są całkiem pozytywne, nie zapomniałem jak się skacze. Moje skoki są na dobrym poziomie - dodaje Dawid Kubacki.

 

Zgrupowanie w Szczyrku potrwa do piątku. Po nim część kadrowiczów będzie trenować w Zakopanem i Szczyrku. Pierwszy zagraniczny obóz odbędzie się za kilkanaście dni w Hinzenbach. Zmagania Letniego Grand Prix 2017 rozpoczną się w Wiśle w dniach 13-15 lipca.

Z tej samej kategorii