Na treningach było dobrze

Dziś przed południem odbędą się dwa pierwsze ślizgi w rywalizacji jedynek mężczyzn. Zaprezentują się w nich dwaj Polacy. Doświadczony Maciej Kurowski (na zdjęciu), dla którego igrzyska w Pjongczangu są już trzecim olimpijskim startem, a także młody Mateusz Sochowicz.

Maciej Kurowski
 źródło: Wikipedia

Na co stać biało-czerwonych? W ślizgach treningowych młodszy z naszych zawodników spisywał się wręcz znakomicie. Uzyskiwał 2., 4., 11. i 6. czas w swojej grupie. Gdyby powtórzył takie rezultaty w zawodach, to można myśleć o znakomitym miejscu. Trzeba jednak twardo stąpać po ziemi i zdawać sobie sprawę, że miejsce w dwudziestce będzie osiągnięciem na miarę możliwości naszych zawodników. Zresztą najlepszą pozycją, jaką w tym sezonie rywalizacji Pucharu Świata wywalczył Kurowski, było 18. miejsce uzyskane w Calgary.
Rywalizacja o złoto winna rozegrać się między Felixem Lochem z Niemiec, a Austriakiem Wolfgangiem Kindlem. To dwaj najlepsi w tym sezonie zawodnicy klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W walce o medal liczyć będą się też Rosjanie, Roman Repiłow i Siemion Pawliczenko. „Czarnym koniem” jest Amerykanin Tucker West, który w Pjongczangu jeździ piekielnie szybko. Na jednym z treningów ustanowił rekord toru.

 

Z tej samej kategorii