Nie ma mocnych na Zielińskiego!

Adrian Zieliński

Złoty medalista olimpijski z Londynu w kat. 85 kg Adrian Zieliński (CWZS Zawisza Bydgoszcz) wywalczył na pomoście w Mroczy tytuł mistrza Polski w podnoszeniu ciężarów w kat. 105 kg. Drugiego Arkadiusza Michalskiego wyprzedził o 13 kg.

Mistrz olimpijski pokazał w swojej rodzinnej miejscowości, że jest w świetnej formie. Uzyskał w dwuboju 409 kg poprawiając swój rekord życiowy i jako 28. zawodnik w historii dołączył do tak zwanego klubu 400. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Michalski (KS Budowlani Opole) - 396 kg, a trzeci był Kornel Czekiel (KS Budowlani Opole) 360 kg.

Identyczną kolejność zanotowano zarówno w rwaniu jak i podrzucie. W tym ostatnim Zieliński o wygraną walczył z Michalskim, ale nie udało mu się podnieść ciężaru ważącego 225 kg, mimo to wygrał dzięki mniejszej wadze ciała.

Największą niespodzianką piątkowych zmagań był nieudany występ brązowego medalisty olimpijskiego z Londynu Bartłomieja Bonka. Zawodnik KS Budowlani Opole trzykrotnie podchodził do ciężaru 180 kg w rwaniu i nie podniósł go ani razu. Do rywalizacji w podrzucie nie przystąpił w ogóle i skomplikował swoje szanse na nominację do kadry na igrzyska.

Pod nieobecność Adriana Zielińskiego w kategorii 94 kg mistrzem Polski został jego młodszy brat Tomasz (CWS Zawisza Bydgoszcz), uzyskując w dwuboju 390 kg. Wyprzedził o 19 kg drugiego Łukasza Grelę (KU AZS AJD Częstochowa), trzeci był Bartosz Samp (MKS Rzemieślnik Malbork) – 345 kg. Dokładnie tak samo ułożyła się klasyfikacja w rwaniu i podrzucie.