Gwiazdy w „Spodku”. Najlepsze florecistki świata będą rywalizowały w Katowicach

W katowickim „Spodku” w ten weekend po raz pierwszy w historii zostaną rozegrane zawody Pucharu Świata we florecie kobiet.

Szermierka. Mistrzostwa Europy w Toruniu. 21.06.2016
 fot. Mateusz Bosiacki  /  źródło: 400mm

Rodzima szermierka może pochwalić się dwiema sztandarowymi imprezami: Pucharami Świata w szabli panów - „O Szablę Wołodyjowskiego w Warszawie - oraz florecie pań pod nazwą „Dworu Artusa”. 13 dotychczasowych edycji tej drugiej imprezy odbyło się w Gdańsku, ale PZSz. zadecydował o przeniesieniu jej do Katowic, konkretnie do „Spodka”. Zgodnie z regulaminem Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE), Polska może wystawić 20-osobową reprezentację oraz dodatkowo zawodniczki rezerwowe, tak by wszystkie grupy eliminacyjne składały się 7 pań.

 

Konkurencja będzie bardzo silna, dlatego miejsce w czołowej „8” nawet jednej z naszych zawodniczek byłoby sporym sukcesem. Największe szanse przyznaje się Hannie Łyczbińskiej (AZS-UAM Poznań), 15. zawodniczce igrzysk w Rio de Janeiro, oraz jej koleżance klubowej, Julii Walczyk, która w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Lipsku zajęła 6. miejsce w turnieju indywidualnym. Jednak w perspektywie IO w Tokio najważniejsza jest drużyna. Jeżeli zdobędzie nominację do występu w Japonii, wówczas w turnieju indywidualnym będziemy mogli wystawić trzy reprezentantki.

 

„Spodek” po raz pierwszy będzie gościł przedstawicieli tej dyscypliny. W hali podczas walk eliminacyjnych będzie ustawionych 11 plansz o różnych kolorach. Ćwierćfinały będą się toczyły na czterech planszach, a na czas walk półfinałowych i finał jedna.

 

Wstęp na te niewątpliwie atrakcyjne zawody jest wolny.

 

Program turnieju

Piątek, (12.01.): zawody indywidualne - kwalifikacje (9.00 – 20.00).

Sobota, (13.01.): turniej główny (10.00); walki finałowe (17.00).

Niedziela, (14.01.): turniej drużynowy (10.00); mecz o 3 m. (15.30); finał (17.00).

 

Z tej samej kategorii