W Tychach chcą „złamać” rekord w Bike Atelier MTB Maraton

Po udanej inauguracji w Dąbrowie Górniczej czas na Tychy, gdzie 22 maja odbędzie się druga edycja cyklu.

Bike Atelier MTB Maraton
 fot. Materiały prasowe  /  źródło: Materiał prasowy

Po udanej inauguracji w Dąbrowie Górniczej Bike Atelier MTB Maraton przenosi się do Tychów, gdzie 22 maja odbędzie się druga edycja cyklu. Tychy znalazły się na mapie ubiegłorocznego cyklu i został tam pobity rekord frekwencji - ponad 400 zawodników. W pierwszej edycji w sezonie 2016, w Dąbrowie Górniczej, ten wynik został pobity, gdyż wystartowało około 600 uczestników. - Liczymy jednak na to, że w Tychach ponownie uda się złamać rekord - mówi Anna Bara, organizator cyklu Bike Atelier MTB Maraton. - Na 2 tygodnie przed wyścigiem zapisało się ok. 200 osób i spodziewamy się, że w ostatnim tygodniu zapisy zdecydowanie przyspieszą. Mamy nadzieję, że uczestników zachęci przyjemna rowerowa pogoda oraz malownicza trasa. Rejestracja internetowa jest dostępna do czwartku (19 maja) poprzedzającego wyścig, do godz. 23.59. Zapisać można się również osobiście, w dniu zawodów. Szczegóły dotyczące imprezy oraz rejestracji znajdują się na stronie www.bikeateliermaraton.pl. - Trasa w Tychach będzie dużo szybsza, niż ta w Dąbrowie Górniczej. Prowadzić będzie po płaskich ścieżkach leśnych, ze startem i metą w centrum wypoczynkowym miasta, ośrodku przy Jeziorze Paprocany. Jeśli ktoś myśli o debiucie w maratonie MTB, to dystans HOBBY, liczący 32 kilometry, będzie do tego idealny. Ukształtowanie terenu w Tychach i okolicach nie pozwala na wytyczenie odcinków z wymagającymi podjazdami, ale udało się znaleźć kilka ciekawych, trudnych technicznie fragmentów, tzw. singli, z którymi zmierzą się zawodnicy na 66-kilometrowym dystansie PRO. Można się zatem spodziewać szybkiego i emocjonującego wyścigu - mówi Dariusz Leśniewski, z Bike Atelier MTB Maraton.
W ramach imprezy przewidziano również wyścigi dla dzieci. Na dystansie KIDDY do przejechania będzie, w zależności od wieku, od 200 metrów do 4 kilometrów. Zapisy będą możliwe w dniu wyścigu, w godz. 8.00 - 9.30.
Tegoroczny cykl Bike Atelier MTB Maraton składa się z 6 wyścigów. Poza Tychami i Dąbrową Górniczą, w jego skład wchodzą Rybnik (5.06.), Żarki/Niegowa/Janów (17.07.), Psary (21.08.) oraz Gliwice (18.09.).

Z tej samej kategorii