Tour de Pologne: Sacha Modolo najlepszy na finiszu pod Spodkiem

Kibice zgromadzeni pod katowickim Spodkiem nie mogli cieszyć się z wygranej polskiego kolarza. Najlepszy na II etapie okazał się Włoch, Sacha Modolo. Najlepszym z Polaków był Tomasz Marczyński, który zajął 16. miejsce.

74 TOUR DE POLOGNE
 źródło: newspix.pl

Niedzielny etap przebiegał przez kilka śląskich miast - start zaplanowano w Tarnowskich Górach, następnie kolarze ścigali się na ulicach m.in. Piekar Śląskich, Chorzowa czy Siemianowic Śląskich. Meta - tradycyjnie już - zaplanowana została w Katowicach, pod halą widowiskową "Spodek".

 

I po raz kolejny kibice zgromadzeni pod "Spodkiem" byli świadkami szybkiego finiszu. Niestety, nie dane im było oglądać triumfu Polaka. Najlepszy na mecie okazał się Włoch Sacha Modolo.

 

Mimo to Polacy dostarczyli na tym etapie sporo emocji. W ucieczkach jechali Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice), Paweł Bernas i Kamil Gradek (obaj reprezentacja Polski). Zwłaszcza na uznanie zasługiwała ucieczka Kurka, który długo walczył z goniącym go peletonem. Ostatecznie nie wytrzymał szaleńczego tempa. Najlepszym z Polaków okazał się Tomasz Marczyński, który dojechał na metę na 16. miejscu.

 

W poniedziałek kolarze będą mieli już trudniejsze zadanie, bowiem zaczynają się odcinki górskie. Wyścig rozpoczyna się w Jaworznie, meta zaplanowana jest w Szczyrku.

Więcej na temat:Sacha Modolo, Tour de Pologne
Z tej samej kategorii