To będzie noc wojowników. Adamek w Częstochowie nie chce zawieść kibiców

Tomasz Adamek wraca na ring 18 listopada w Częstochowie i będzie walczył o pas mistrza Polski wagi ciężkiej z Fredem Kassim.

Tomasz Adamek i Mateusz Borek
 źródło: Materiał prasowy

Tomasz Adamek (51 zw. - 30 KO, 5 por.) ciągle nie ma dość boksu. Po porażkach w 2014 roku z Ukraińcem Wiaczesławem Głazkowem i Arturem Szpilką sam dał do zrozumienia, że nadszedł czas na pożegnanie z ringiem. Sądzono, że zrobi to po walce 26 września 2015 roku z Przemysławem Saletą, którą wygrał przed czasem (rywal poddał się w przerwie przed 6. rundą z powodu kontuzji barku). Były mistrz świata w półciężkiej i junior ciężkiej oraz pretendent do pasa w ciężkiej (przegrał z Witalijem Kliczką) uznał jednak, że jeszcze może coś zwojować i 2 kwietnia 2016 roku zmierzył się w Krakowie z mocnym Erikiem Moliną. Do ostatniej, 10. rundy prowadził na punkty, ale wtedy został trafiony przez Amerykanina potwornie mocnym sierpowym i padł na ring. Wstał, ale sędzia ringowy Leszek Jankowiak uznał, że nie jest zdolny do dalszej walki. Adamek miał pretensje o ten werdykt, twierdząc, że dotrwałby do końca walki... Rozżalony ogłosił, że to już koniec jego przygody z boksem.

 

Borek namówił

Przed pojedynkiem z Moliną obóz treningowy dla „Górala” zorganizował komentator Polsatu, Mateusz Borek, który nie ukrywał zafascynowania naszym byłym czempionem. I to on namówił Adamka, żeby kolejny raz wrócił do ringu, a ten nie odmówił. Borek wystąpił tym razem w roli promotora gali Polsat Boxing Night w gdańskiej Ergo Arenie 24 czerwca tego roku. Po dobrej walce bokser z Gilowic wypunktował Nowozelandczyka Solomona Haumono, a po niej stwierdził, że czuje się znakomicie i gotowy jest na kolejne wyzwania. Przez jakiś czas mówiło się o jego kolejnym występie w Anglii lub w Niemczech, ale ostatecznie Borek, Mariusz Grabowski z grupy Tymex oraz Andrzej Gmitruk z AG Promotion (jednym z partnerów jest też WHIZZ S.A., wydawca „Sportu”) postanowili zorganizować galę z Adamkiem w roli głównej w Częstochowie. Reklamowana jest hasłem „Noc Wojowników” i odbędzie się 18 listopada, a rywalem Polaka będzie Kameruńczyk Fred Kassi (18 zw. - 10 KO, 6 por., 1 rem.).

 

Zasłużyć na dużą walkę 

Wczoraj podczas konferencji prasowej w Częstochowie Adamek spotkał się twarzą w twarz z Kassim. Stawką ich walki będzie pas międzynarodowego mistrza Polski wagi ciężkiej.

 

- Bardzo dziękuję za możliwość walczenia w „stolicy polskiego kościoła”. Mam nadzieję, że po raz kolejny nie zawiodę kibiców i stoczę jeszcze lepszą walkę niż ostatnio. Jestem w dobrej dyspozycji, jest zdrówko, a trener jest zadowolony, chcę więc błyszczeć i wygrać w dobrym stylu. Wtedy będziemy patrzeć do przodu, na kolejny rok i mam nadzieję, że uda mi się jeszcze zasłużyć na dobrą walkę - powiedział „Góral”, który 1 grudnia skończy 41 lat. - To nie będzie łatwy pojedynek, bo Fred zmienia pozycję, jest niewygodny, ale jestem dobrze przygotowany i będę w stanie go oszukać.

 

Kassi ostatnią walkę stoczył ponad rok temu, przegrywając przez techniczny nokaut z niepokonanym Jarrellem Millerem, który 11 listopada zmierzy się z Mariuszem Wachem. Wcześniej Kameruńczyk poniósł także porażkę w pojedynku z Brytyjczykiem Hughie Furym, który niedawno walczył o mistrzostwo świata.

 

Gala od 18.00 będzie transmitowana w Polsacie Sport, a od 22.00 w otwartym Polsacie. To ważne dla promocji tej dyscypliny - poinformował na wczorajszej konferencji Mateusz Borek. Dodał, że sprzedanych jest już ponad 2 tysiące biletów. Częstochowska hala może pomieścić około 6 tysięcy widzów.

 

Zestaw par gali „Noc Wojowników”

Waga ciężka, o pas mistrz Polski: Tomasz Adamek (51 zw. - 30 KO, 5 por.) - Fred Kassi (Kamerun, 18 zw. - 10 KO, 6 por., 1 rem.)

Junior ciężka: Adam Balski (10 zw. - 8 KO) - Demetrius Banks (USA, 9 zw. - 4 KO, 2 por.)

Półśrednia, o pas mistrza Polski: Łukasz Wierzbicki (13 zw. - 6 KO) - Michał Żeromiński (13 zw. - 1 KO, 2 por., 1 rem.)

Superlekka: Michał Leśniak (7 zw. - 2 KO, 1 por.) - Kamil Młodziński (8 zw. - 5 KO, 2 por., 3 rem.)

Półciężka: Robert Parzęczewski (17 zw. - 10 KO, 1 por.) - Said Mbelwa (Tanzania, 43 zw. - 28 KO, 25 por., 5 rem.)

Superśrednia: Mateusz Rzadkosz (5 zw. - 1 KO, 1 rem.) - Tomasz Gromadzki (5 zw. - 1 KO, 1 rem.)

Lekka: Damian Wrzesiński (12 zw. - 5 KO, 1 por., 1 rem.) - Marek Laskowski (9 zw. - 1 KO, 8 por., 2 rem.)

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~DragonUżytkownik anonimowy
~Dragon :
No photo~DragonUżytkownik anonimowy
Gale Polsatu są na poziomie ekstraklasy piłkarskiej.
27 paź 17 21:47 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
R. Parzęczewski pseudo "Arab"...
mógłby wyjść do ringu przy kawałku Popka "Pakistańskie Disco" :)))
27 paź 17 13:05 | ocena:67%
Liczba głosów:3
33%
67%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii