Team Hurom z Rybnika. Sypytkowski firmuje nową grupę kolarską

W nadchodzącym sezonie polski peleton zyska nową drużynę zawodową - będzie nią kierowany przez Marcina Peca i Andrzeja Sypytkowskiego Team Hurom. Zespół zarejestrowany zostanie w Rybniku, gdzie będzie mieć swoją siedzibę. Na chwilę obecną w zespole miejsce znalazło już siedmiu kolarzy, a ostatecznie powinno znaleźć się w nim od 10 do 12 zawodników.

Team Hurom
 fot. Team Hurom  /  źródło: Materiał prasowy

Team Hurom to całkowicie nowy projekt powstały w wyniku współpracy Marcina Peca, oficjalnego dystrybutora marki Hurom w Polsce (koreańskiego producenta wolnoobrotowych wyciskarek do soków), oraz Andrzeja Sypytkowskiego, byłego kolarza zawodowego, wicemistrza olimpijskiego z Seulu (1988) i wicemistrza świata z Chambery.

Na wspólną ścieżkę weszli oni w połowie 2016 roku, kiedy to Hurom Polska zaangażował się w prowadzoną wówczas przez Sypytkowskiego ekipę De Rosa Rybnik. Po kilku miesiącach wspólnych działań obaj zgodnie doszli do wniosku, że pora stworzyć grupę zawodową z licencją Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

 

Na chwilę obecną w zespole miejsce znalazło już siedmiu kolarzy - są nimi Wojciech Franczak, Mikołaj Gutek, Eryk Latoń, Wojciech Migdał, Emanuel Piaskowy, Konrad Tomasiak oraz Bartosz Warchoł. Skład jednak nie został jeszcze zamknięty, a ostatecznie powinno znaleźć się w nim od 10 do 12 zawodników.

 

Menadżerem Team Hurom będzie Marcin Pec, zaś Andrzej Sypytkowski

towarzyszyć będzie kolarzom podczas wyścigów w charakterze głównego dyrektora sportowego. Wspierać go w tej roli będzie Mirosław Kostro.

 

- Zamierzamy ścigać się zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na pewno weźmiemy udział w najważniejszych wyścigach rozgrywanych na naszym rodzimym gruncie, ale zależy nam również, by rywalizować na szosach we Włoszech czy we Francji - stwierdził Pec. - W obecnej chwili jesteśmy w trakcie kompletowania składu i podpisywania kontraktów z zawodnikami, jak również z partnerami. Mamy nadzieję, że Team Hurom wprowadzi trochę świeżości do polskiego kolarstwa.

Z tej samej kategorii