Sobotnie szczęścia i nieszczęścia Polaków: Kszczot nie powalczy o medal. Szczypiorniści pokonali Szwecję

Polska sobota w Rio de Janeiro rozpoczęła się srebrnym medalem Piotra Małachowskiego. Zawiódł w swoim występie Adam Kszczot, ważne zwycięstwo odnieśli szczypiorniści.

ADAM KSZCZOT
 fot. Marek Biczyk  /  źródło: newspix.pl

LEKKOATLETYKA

* Piotr Małachowski zdobył srebrny medal w rzucie dyskiem. Prowadził od pierwszej kolejki, w trzeciej próbie rzucił 67,55 m. W swoim ostatnim rzucie wyprzedził go jednak Niemiec Christoph Harting, młodszy brat Roberta. Rzucił 68,37 m, a kończący zawody Małachowski nie był w stanie przerzucić tej odległości.

* Spory zawód sprawił Adam Kszczot. Wicemistrz świata w biegu na 800 m był trzeci w swoim biegu półfinałowym, a łącznie uzyskał dziewiąty wynik. W finale wystąpi natomiast Marcin Lewandowski, który także był trzeci w swojej serii, ale awansował z czasem.

* Ewie Swobodzie nie udało się awansować do finałowego biegu na 100 m, uzyskała 15. wynik półfinałów.

* Tylko Piotr Lisek zakwalifikował się do finału skoku o tyczce, odpadli mistrz Europy z Amsterdamu Robert Sobera oraz były mistrz świata Paweł Wojciechowski.

* Do niedzielnego finału konkursu trójskoku awansowała Anna Jagaciak-Michalska.

* Do półfinału biegu na 400 m awansowały Małgorzata Hołub, Justyna Święty i Patrycja Wyciszkiewicz. Na półfinale zakończył swój występ Rafał Omelko.

 

SIATKÓWKA

* Siatkarze, pewni już awansu do ćwierćfinału, przegrali z mistrzami olimpijskimi z Londynu Rosjanami 2:3. W ostatnim secie biało-czerwoni od stanu 10:14 zdobyli trzy punkty, jednak w decydującej akcji zagrywkę zepsuł Rafał Buszek.

 

PIŁKA RĘCZNA

* W nocy z soboty na niedzielę reprezentacja Polski pokonała po zaciętym meczu i nerwowej końcówce Szwecję 25:24, tym samym przedłużyli swoje szanse na awans do ćwierćfinału. 

 

SIATKÓWKA PLAŻOWA

* Kinga Kołosińska Monika Brzostek przegrały w 1/8 finału z Australijkami Louise Bawden i Taliquą Clancy 1:2 (21:15, 16:21, 11:15) i odpadły z olimpijskiego turnieju.

 

BADMINTON 

* Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba awansowali do ćwierćfinału miksta. W ostatnim meczu grupowym pokonali angielskie małżeństwo Chris i Gabrielle Adcock 2:1 (18:21, 27:25, 21:9), broniąc w drugim secie trzy lotki meczowe. Przegrali natomiast Adrian Dziółko w singlu, a w deblu Adam Cwalina i Przemysław Wacha.

 

SZERMIERKA

* Szablistki przegrały z Amerykankami 43:45 w ćwierćfinale turnieju drużynowego. Aleksandra Socha, Małgorzata Kozaczuk, Bogna Jóźwiak i rezerwowa Marta Puda zajęły ostatecznie szóstą lokatę.

 

KOLARSTWO TOROWE 

* W wyścigu drużynowym na 4 km na dochodzenie Polki popełniły błąd, który spowodował ich dyskwalifikację. Daria Pikulik, Edyta Jasińska, Justyna Kaczkowska i Natalia Rutkowska, doganiane przez Nowozelandki, dokonały zmiany na prowadzeniu, na co nie pozwalają przepisy. Polki nie wystartowały w wyścigu o siódme miejsce, nie zostały sklasyfikowane.

 

 

ŻEGLARSTWO 

* Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajmują ósmą pozycję po sześciu wyścigach w klasie 49er. W klasie Laser Kacper Ziemiński zajął 18. miejsce.

Z tej samej kategorii