Tyska kajakarka z szansą na kolejny medal

Beata Mikołajczyk Karolina Naja

Karolina Naja i Beata Mikołajczyk awansowały do jutrzejszego finału K-2 na 500 metrów.

Biało-czerwone zdecydowanie wygrały swój półfinał, uzyskując czas 1:41.684 i pokonując osady rosyjską i kazachską. Wcześniej w biegu eliminacyjnym przegrały z Węgierkami Gabriellą Szabo i Danutą Kozak.

Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) i urodzona w Tychach Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) na poprzednich igrzyskach olimpijskich zdobyły brązowy medal. W jutrzejszym finale mają szansę powtórzyć wyczyn z Londynu. - Dziewczyny pokazały, że są w życiowej formie. Już w biegu eliminacyjnym walczyły do końca z Węgierkami o zwycięstwo - podkreśla były zawodnik, a obecnie sekretarz generalny Polskiego Związku Kajakowego, Piotr Markiewicz.

Finał wyścigu K-2 na 500 metrów z udziałem Polek jutro o 14.16. Pół godziny później odbędzie się rywalizacja K-1 na 200 m. W niej o pierwszy w karierze olimpijski krążek powalczy Marta Walczykiewicz.